Haberler

Stuttgartlıya bir makyaj daha

Yeni Porsche Panamera, İrlanda’da objektife yakalandı.
2017-porsche-panamera-spy-photo (1)Casus fotoğrafta görüldüğü gibi Porsche Panamera’nın arkası daha hacimli ve daha zarif olacak şekilde yeniden tasarlanmış.

Ancak makyaj operasyonu sadece tasarımda değil. Yeni Panamera artık MSB platformunu da kullanacak. Stutgartlı otomobil üreticisine yakın kaynaklara göre yeni Panamera bu platform sayesinde selefinden 91 kg daha hafif olacak. Tabii ki bu hafiflemede alüminyum ve yüksek mukavemetli çelik parçaların payı çok büyük.

Makyajlı Panamera bir yandan hafiflerken bir yandan da daha verimli olan yeni V6 ve V8 motorları beraberinde getirecek.

Ayrıca bu yeni V6 motor yine casus fotoğraflarla ortaya çıkan Panamera S E-HYBRID’in de kalbi olacak.2017-porsche-panamera-spy-photo (2)

Bilindiği üzere, Porsche bu yılın başlarında ”GT5” adını performanslı bir modelinde kullanacağını duyurmuştu. Ancak yeni Panamera’nın ”GT5” versiyonuna sahip olup olmayacağı hala bilinmiyor. Bunu öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekiyor çünkü Porsche CEO’su Matthias Müller’in açıklamasına göre yeni Panamera Mart 2016’da Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ve 2016’nın ikinci yarısında satışa çıkacak.

Etiketler

Emrullah TEKGÖZ

1994'te doğdum. Atılım Üniversitesi İşletme (İngilizce) okumaktayım. Otomobil tutkum hayatımda her zaman büyük yeri olan AE101'in efsanevi mekanik tınısıyla başladı, E46 320i ve E39 540i ile bu tutku yerini aşka bıraktı. Bu aşk atmosferik Avensis 3 FL ile devam etmekte.

İlgili Makaleler

4 Yorum

      1. Aklımda soru işareti yok. Yeni platform kullanılan bir aracı makyajlı kabul ediyorsa haber kaynağın orada tuhaflık.

    1. Yanlış anlamadiysam arabanın sadece alt yapısı değişip biraz da makyaj yapmışlar gövdeye yeni bir panamera tasarlamaktansa sadece iyilestirmeler yapmayi tercih etmişler bu yüzden makyajlandigi ifade ediliyor umarım açıklayıcı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı