FeaturedHaberler

Yeni Insignia hakkında spekülasyonlar
Opel’in 2009 yılında yılın otomobili seçilen modeli Insignia, makyaj operasyonundan sonra şimdi deri değiştirecek. Bu deriyi değiştirirken de evrim geçirecek. Deri değiştiren Insignia’da yeni motor seçenekleri yerini alacak.

Almanya’dan gelen dedikodular Insignia’nın biraz büyüyeceğini iddia ediyor. Auto Bild’in haberine göre yeni Insignia’nın dingil mesafesi 9 ila 15 cm arasında uzayacak. Ayrıca Opel, Sports Tourer versiyonunda ise daha geniş bir bagaj hacmi sunacak.

“Opel iyi de çok yakıyor abi.” muhabbetleri süre dururken Opel bu konuya Insignia ile yeni çözümler getireceğe benziyor. Astra’nın evrimi ile başlayan bu yakıt tüketimi diyeti amiral gemi modeli Insignia ile de devam edecek.

Daha iyi bir yakıt tüketimi hedefleyen Opel, Insignia modelinde yeni nesil üç ve dört silindirli motorlar kullanacak. Dedikodularda bahsedilen motorlardan biri giriş seviyesi 1.0 litrelik -muhtemelen- üç silindirli bir motor.

Opel Insignia'nın render görsellerinden...
Opel Insignia’nın render görsellerinden…

Motor ve yakıt tüketimi hakkındaki güzel haberlerden biri ise dört silindirli bi-turbo dizel motor. Söz konusu motor 160 beygir güç üretecek.

Çekiş kısmında ise Opel yine opsiyon olarak 4×4 çekiş sistemini de satışa sunacak. İyi haberler bir yana birde kötü haberimiz var. Opel çift kavramalı şanzıman yerine klasik tork konvertörlü bir otomatik vites sistemi kullanacak (Kalitesi BMW gibi olursa pek kötü bir haber olmaz bu).

opel-monza-concept-teased-ahead-of-frankfurt-debut-64517_1
Opel Monza 2015 Konsept

OPC hayranları için ise güzel bir haberimiz var. Opel’in Monza konseptinin baz alınarak tasarlayacağı düşünülen yeni Opel Insignia’nın spor versiyonu olan OPC’de yeni nesil V6 motor bulunacak. Bu canavarın kalbinde atacak motor tam 400 beygir güç üretecek.

Tabi tüm bunlar spekülasyonlardan ibaret. Yeni Astra’nın lansmanının yılın son çeyreğine doğru yapıldığını düşünürsek 2017 model Insignia’da 2016’nın son çeyreğinde tanıtılabilir.

Harun Şen

Like Mr. Clarkson said: POWEEEEER !!!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu