Haberler

Mercedes ve Audi’den yeni reklam filmleri
Super Bowl mu?

Super Bowl’un kendisi veya reklamları ülkemiz medyasında çok önemli bir yere sahip olmasa da Kuzey Amerika’da, özellikle Birleşik Devletlerde, gayet önemli olan bu spor etkinliği olduğu için otomobil üreticileri sadece bu final maçı için çeşitli reklamlar hazırlamakta.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi duygusal veya komedi öğeleri içeren reklamlar ile dikkat çekmeye çalışan üreticiler için durum bu yılda pek farklı olmayacak gibi gözüküyor.

Japonlar hazır

Honda geçtiğimiz yılın başarılı Ridgeline reklamından sonra bu sene piyasaya yeni çıkmış olan CR-V ile ilgili bir reklam hazırlarken Kia ve Lexus‘ta hazırlıklarına devam etmekte. Mercedes ve Audi yeni reklamlarını tüketiciyle buluştururken BMW sessizliğini korumakta.

BMW, yeni 5 Serisi’nin tanıtımını yayınladıkları kısa film ile gayet başarılı bir şekilde yaptıklarının farkındalar ki yaptıkları reklamlara televizyon kullanmaksızın devam ediyorlar. 2015’te yayınladıkları i3 reklamı ise tüketiciler tarafından olumlu olarak karşılanmıştı.

https://www.youtube.com/watch?v=yB8tgVqmKzw

Dışarıda kalan firmalar

Toyota ve Mini ise geçtiğimiz yıllarda başarılı reklamlar yayınlarken bu yılı pas geçme kararı aldı. Özellikle Toyota, Prius’un “The Longest Chase” isimli ile akıllara gelmekte.

Audi’nin ise geçtiğimiz yılın astronot ve yeni R8 temalı reklam filmi büyük beğeni toplamıştı. Alman üreticinin bu yıl hangi modelle tüketicinin karşısına çıkacağı ise merak konusu.

Etiketler

Ali Serdar GÖK

1995 Adana doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı okumaktayım. 7 yaşımdan bu yana arabalar hobilerim arasında hep ön planda olandı. Ehliyetimi almamla beraber hobim tutkuya dönüştü. Şimdi bu tutkumu otopark.com ile devam ettiriyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı