Haberler

Cherokee için geri çağırma alarmı
Köklü SUV üreticisi Jeep, yayınladığı basın açıklaması ile 2015 ve 2016 model yılı etiketlerine sahip ve opsiyonel donanım olarak sunulan elektrikli bagaj kapağını içeren Cherokee modellerinin geri çağırılacağını duyurdu. Toplamda 55.687 araca işaret eden bu çağrı, sadece 18 Şubat 2015 ve 10 Eylül 2015 tarihleri arasında üretilen Cherokee modellerini kapsıyor. Servislere beklenen araçların 32.784 tanesi ABD’den, 10.138  tanesi Kanada’dan, 924 tanesi Meksika’dan ve 11.841 tanesi Nafta bölgesinin dışından olduğu ifade edildi.

Geri çağırılan araçların problemi ile ilgili olarak yapılan açıklamada, dışardan gelen suyun elektrikli bagaj kapağı ünitesine sızabildiği ve modülün kısa devre yapıp yangına yol açabileceği söylendi. Şimdiye kadar bu sorun ile ilgili ölüm veya yaralanma haberi olmasa da üretici firma kullanıcıların herhangi bir kaza durumu yaşanmaması için en azından sorun çözülene kadar araçlarını suyla temas etmeyecek kapalı bir alanda muhafaza etmesi gerektiğini belirtiyor.

Tekrar incelemeye alınan araçlarda bahsi geçen elektrik modülü yenilenecek ve değiştirilen parçaya neme dayanıklı  bir muhafaza da eklenecek.

Jeep firması 2014-2015 model yılına ait Cherokee’lerde de benzer sorundan dolayı 164.003 aracını geri çağırmıştı.

Emre Girit

2000'li yılların başlarında, henüz çocukken E46 M3 ile başlayan otomobillere olan merakım, zamanla bir tutkuya dönüştü. Halen karakter sahibi otomobilleri yaşamayı ve yaşatmayı, otomobil kullanırken limitleri zorlamayı büyük bir keyifle devam ettiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu