Haberler

Saab 9-3 için 12 milyar dolarlık sipariş
İsveç Milli Elektirikli Araç (National Electric Vehicle Sweden-NEVS) şirketi, Çinli Panda New Energy şirketi ile 12 milyon dolarlık stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.

Anlaşmanın şartlarına göre NEVS, Panda New Energy şirketine 2020 yılının sonuna kadar 150 bin adet Saab 9-3 sedan elektrikli araç temin edecek. Ayrıca şirket ve iş ortakları, Çinli firmaya 100 bin adet elektrikli araç ürünü ve hizmeti sağlayacak.

Panda New Energy, Çin’de birçok özel şöför servis platformu ile işbirliği yapan çevre dostu bir finansal kiralama şirketi. 150 bin adetlik Saab 9-3 elektrikli araç alımı, Panda New Enerji şirketinin,  dünyanın en büyük elektrikli araç kiralama şirketlerinden biri olma yolundaki hedefine yardımcı olacak.

NEVS’in başkan yardımcısı Stefan Tilk şu açıklamaları yaptı: “ Bu anlaşma, NEVS için üretilecek araç sayısı bakımından sadece bir stratejik işbirliği değil, vizyonumuzu ve yeni iş planımızı uygulamak için önemli bir adımdır. Uzun vadede müşterilerimize sürdürülebilir ürünler ve ulaşım hizmetleri sunmak istiyoruz.”.

Bu büyük anlaşma, aynı zamanda NEVS’in dört yeni Phoenix bazlı modeli piyasaya sürmesi için gerekli olan nakit akışı sağlayacak. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu