Haberler

Daihatsu’dan Copen Coupe ve Shooting Brake
Daihatsu, 2016 Tokyo Auto Salon’da görücüye çıkaracağı Copen temelli üç yeni konseptini internette paylaştı.

Konseptlerden ilki Robe Shooting Brake. Minik roadster Copen’in tasarımını pratiklikle birleştirerek ilginç bir boyuta taşıyan konsept, üretim bandına çıkmak için yüksek potansiyele sahip. Bu durumun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini henüz bilmesek de en azından fuardaki tepkilerin olumlu olacağını garanti edebiliriz.

İkinci konsept Cerro Coupe’ye geçtiğimizde ise birinci nesil Copen’e nostaljik göndermelerle karşılaştığımız, genel hatlarıyla Mini Coupe’yi, arkadan görünümüyle ise Alfa Romeo 4C’yi anımsatan bir model görüyoruz. Shooting Brake’te olduğu gibi coupe gövde tipindeki bu konseptin de üretilip üretilmeyeceği konusunda henüz bir bilgimiz bulunmuyor.

Diğer iki konseptin yanı sıra yine Copen temelli, maceracı bir modeli daha gösteren Daihatsu’nun henüz yalnızca çizim aşamasında olduğu görülen bu konseptinde, yerden yükseltilmiş bir Copen karşımıza çıkıyor. Bekleneceği üzere tampon ve çamurluklarda plastik koruma parçaları ve önde alüminyum alt gövde korumalarına yer verilen araç sert bir görünüme sahip.

Bahsettiğimiz bu üç konsept model hakkındaki detaylı bilgiyi 15 Ocak 2016’ta kapılarını ziyaretçilere açmaya hazırlanan 2016 Tokyo Auto Salon’daki Daihatsu standından alacağız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu