Haberler

Ford’dan çılgın bir proje!
Daha önce katlanabilir elektrikli bisiklet konseptini tanıtan ve yoğun bir ilgiyle karşılaşan Ford, yine çok konuşulacak bir patente imza attı. Eğer bu patent gerçeğe dönüşürse gelecekte trafik sorunu tamamen tarihe karışabilir.

Bu patentte otomobilin arka lastiği çıkartılıyor ve üzerine bir parça yerleştirilerek tek tekerlekli bisiklete dönüştürülüyor. Sonrasında bu bisikletle yolda ilerlemek veya otomobille gitmenin mümkün olmadığı arazilerde gezinmek mümkün oluyor.

Ayrıca park sorunu yaşanabilecek bir yere de bu şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Tek tekerlekli bir bisikleti kullanmak ve normal bir bisikleti kullanmak arasında birçok fark bulunuyor. Dolayısıyla böyle bir aracı sürmek herkes için pek de kolay olmayacak gibi görünüyor.

Yine de yenilikçi teknolojileriyle tanınan Ford’un bu fikrinin de epey yaratıcı olduğunu söyleyebiliriz. Bu patentin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Kaynak: LOG

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Bu iş yatar

  -Lastik + Jant bisiklet şeklinde gitmek için çok ağır

  -Nası çeviricez mk dümdüz mü gidicez

  -frenleme filan?

  -Niye normal bir bisiklet alıp köşeye koymak yerine arabamın lastiğinin üstüne aparat takıp gidiyim?

  -Ford Mühendislerinin canı baya sıkılmış anlaşılan…

  -Madem bu kadar gözü karayım neden aparata ihtiyacım var? tekerin üstünde hamster gibi koşarak gidiyim? Park filanda sorun olmaz yanıma alırım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu