Haberler

Yenilik sırası mini MPV’de

Hyundai, kompakt MPV modeli ix20’yi makyajladı.

“Avrupa’da, Avrupa müşterileri için tasarlandı, geliştirildi, üretildi” sloganıyla gelen araç, yenilenen mercekli ön farlara kavuşmuş. Ayrıca karakteristik sayılabilecek tek parçalı altıgen ızgara da elden geçirilmiş. Arkaya doğru ilerlerken 16 ve 17 inç büyüklüğündeki modern ve şık yeni jantlara rastlıyoruz. Köşeyi döndüğümüzde ise LED arka stop seti bizi karşılıyor.

Kabinde temel tasarım pek değişikliğe uğramasa da donanımda bazı yenilikler yapılmış. Güney Koreli üretici, dahili 1 GB depolama alanı sunan My Music sistemiyle, iPod, Bluetooth, USB ve AUX bağlantı opsiyonlarını sunan yeni bilgi/eğlence sistemini makyajla araca eklemiş. Opsiyon listesinde artık ısıtmalı direksiyon simidi de yer alıyor.

Sevilen MPV, iki benzinli ve dört dizel motor seçeneği ile satılacak. 1.4 ve 1.6 litrelik benzinli motor seçenekleri 90 HP (66 kW) ve 125 HP (92 kW) güç üretecek. Eskiyen 4 ileri otomatik şanzıman ise yerini yeni 6 ileri otomatik şanzımana bırakmış. Dizel tarafında ise yine 1.4 ve 1.6 litre hacmindeki dört farklı seçenek ile karşılaşıyoruz. 1.4 litrelikler 77 HP (57 kW) ve 90 HP’lik (66 kW) maksimum güç değerlerine sahipken 1.6 litrelikler 115 HP (85 kW) ve 128 HP (94 kW) maksimum güç üretiyor. Dizel güç seçeneklerinin tamamı 6 ileri manuel şanzıman ile sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Karma, E-Flex isimli elektrikli platformunu tanıttı
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı