Haberler

1.5 dolara F1 takımı
Renault’un Lotus F1 takımını alarak pistlere geri döneceği bir süredir biliniyordu ancak bu anlaşmanın Renault’a masrafının ne olacağı gibi diğer detayları şu ana kadar bilinmiyordu. Gelen son bilgilere göre Renault, Lotus’u 1 sterlinlik (yaklaşık 1.5 dolar) sembolik bir ödemeyle satın aldı.

Renault, takımı 2009’da Genii’ye sattığında retro etkisiyle popülarite kazanmak amacıyla adı Lotus olmuştu ancak takımı alan yatırım şirketi takımdan hiç kar elde edemedi. Bu batan yatırımı elden çıkarmak amacıyla Genii, takımın %90’ını Renault’a devrederken kalan %10’luk kısmı da yatırımlarının bir kısmını çıkarabilmek umuduyla elinde tutacak.

Finansal anlamda zorluklar yaşasa da geçtiğimiz sezon gelişme gösteren Lotus, önceki seneye göre 2 sıra kazanarak sezonu 6. sırada bitirdi. Takımın yeniden yapılandırılması ve gelecek para ile Renault, F1’e dönüşünde güzel sonuçlar elde edecek gibi gözüküyor.

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu