Haberler

Faraday Future FFZERO1 konsepti tanıtıldı
2014 yılında büyük bir yatırımla kurulan ve elektrikli otomobillerde rekabeti arttıracağı iddia edilen Faraday Future’ın ilk aracı FFZERO1 süperspor konsepti CES 2016 fuarında tanıtıldı.

Le Mans şampiyonası araçları ve çizgi film kahramanı Batman’in aracı Batmobile’e oldukça benzeyen süperspor tek kişilik olarak dizayn edilmiş. Oldukça yenilikçi ve inovatif bir tasarımı bulunan FZERO1 hem iç mekanda hem de dış mekanda oldukça fütüristik hatlara sahip. Aracın yarış otomobillerinden ilham alınan tasarımından dolayı sürücülerin etkilenmemesini amaçlayan Faraday Future, sürücülerin özel bir kask yardımıyla temiz hava ve sıvı takviye alabilmesini de düşünmüş.

Kaliforniya merkezli markanın ilk konsepti tamamen elektrikli bir motora sahip ve 1000 beygirlik inanılmaz bir güç sunuyor. Bu güç sayesinde de bu süperspor 0’dan 100 kilometreye sadece 3 saniyede çıkabiliyor.

Faraday Future Çinli LeTV markası başta olmak üzere büyük bir yatırımcı kitlesine sahip ve 1 milyar dolarlık bütçeyle Las Vegas’ta dev bir fabrika inşa etmeyi planlıyor. Tesla, Lotus, Jaguar ve BMW gibi markalarda çalışmış mühendisleri bünyesine katan marka 2017’de ilk yol aracını tanıtmayı ve birkaç yıl içerisinde de yollara çıkmayı hedefliyor.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu