FeaturedHaberler

Modern otomobiller ralli için yaratılsalardı
Günümüzde otomobiller ultra teknolojik, eşsiz tasarıma sahip ve gerçekten çok güzeller. Şehirlerimizde dolaşan herhangi bir otomobil ve SUV ile ralli, off-road vb bir spor yapmak mümkün değil.

Zira iş motor sporları olunca önce güvenlik gelir; roll cage olacak, 5 nokta emniyet kemeri olacak. Tabi sadece güvenlik yetmiyor, uygun süspansiyonlar da gerekli. Daha hafif bir şasi ve bedene de ihtiyaç var.

Sonra navigasyon, hayalet ekran, klima yani bugün kullandığımız otomobillerde paranın satın alacağı ne varsa bu otomobillerde yok. Yani o deri, ısıtmalı ve masajlı koltuklarınıza elveda demelisiniz.

Bu otomobillere sahip olsak belki çok hızlı giderdik belki de bizi yan görürlerdi kim bilir? Bu listede ne bir Fiesta ne de bir DS3 var. Fakat Fiat 500’den Mercedes Benz S 500’e bir çok modern otomobil listemizde yer alıyor.

Ford Mustang

Ford Mustang

Bir otomobile herşey yakışır mı arkadaş? Evet yakışıyor. Ralliymiş, dragmış ne modifiyesi yaparsanız yapın bu canavara yakışıyor.

Rolls Royce Wraith

RR Wraith

Ya Wraith sadece yol için yaratılmış, ondan çok çirkin olmuş ya da tam da bir tampon koleksiyoncusu olacak şekilde bu çizim yapılmış.

Lancia Delta

lancia delta

Dedesi Stratos ralliyi İtalyanlara sevdirmişti. Hem çok yakışıklıydı hem de çok başarılı. Delta da bu görünümüyle dedesine özenmiş gibi duruyor.

Alpine

alpine

Son dönemde çıkan konsepti ile tüm dünyada merak uyandıran bu ilginç ama bir o kadar da hoş Alpine listemizde olmazsa olmazdı.

Porsche 911

911

911 bir otomobil efsanesidir. Bunu tüm otoriteler ve otomobil severler kabul ederler. Bizce bu versiyonu da çok fazla can yakabilir.

Volkswagen Tiguan

tiguan

VW Dakar’a bununla katılsa nasıl olur bilmem ama bu tarzda bir Tiguan Canyon modeli çıkarırsa sınıfında satış rekorları kırabilir.

Alfa Romeo Gulia

alfa gulia

Daha satışa bile çıkmadan çoğu otomobil severin dikkatini çeken bu yeni Alfa, bu haliyle rallilerde de dikkatleri üzerine toplayabilir. Gerçi onun en stok hali bile yeter.

Audi TT

tt

Bu topraklardan, bu parkurlardan bir Audi Quattro efsanesi geçti ama ne geçti. Tasarlanan bu TT’nin Quattro versiyonu da aynı dedesi gibi bu toprakların tozunu kaldırabilir.

Mercedes Benz S 500

s500

Gerçekten Dubai’de bu otomobil satılabilir. Hem lüks hem de araziye uygun. Tam bir savaş makinası gibi duruyor.

Fiat 500 / Abarth 500

fiat 500Bence bu listenin en güzeli bu minik İtalyan. Önden bu kadar güzel görünüyorsa arkadan nasıl görünüyordur gerçekten merak ediyorum. Otomobilinizle ralli yapar mısınız bilmem ama bununla herşeyi yapabilirsiniz gibi geliyor.

Harun Şen

Like Mr. Clarkson said: POWEEEEER !!!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu