Haberler

NACOTY ödülü Honda Civic Sedan’ın
Dünya otomotiv devi Honda, yeni modelleriyle ödül toplamaya devam ediyor. Kuzey Amerika’da geliştirilip üretilen yeni Honda Civic Sedan, Kuzey Amerika Yılın Otomobili (North American Car of the Year) tarafından yılın otomobili ödülüne layık görülürken Honda Civic Sedan, 10 yıl arayla aynı ödülü ikinci kez almayı başardı.

Yeni 2016 Honda Civic Sedan, “2016 Kuzey Amerika Yılın Otomobili” ödülüne layık bulundu. Bu ödül Honda Civic Sedan için bir ilk değil. Civic Sedan, 2006 yılında da ‘Kuzey Amerika Yılın Otomobili’ ödülünü almaya hak kazanmıştı. Böylece Honda Civic Sedan 2006 ve 2016 olmak üzere 10 yıl arayla iki kere bu ödülü almış oldu. NACOTY’nin kurulduğu 1994 yılından bu yana Honda toplamda 11 kez finale kalmayı başardı.

Yeni Civic Sedan’ın Kuzey Amerika’da geliştirilip üretilmiş olmasının Kuzey Amerika Yılın Otomobili Ödülü’nü daha da anlamlı kıldığını ifade eden Honda Amerika Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jeff Conrad “Civic Sedan, Honda ürün gamının en önemli üyelerinden biri. Otomotiv basınının yeni Civic Sedan’ın tasarım, performans, gelişmiş teknolojiler ve güvenlik özelliklerini takdir etmiş olması bizim için gurur verici” dedi.

Kuzey Amerika Yılın Otomobili-North American Car of the Year hakkında:

Kuzey Amerika Yılın Otomobili-North American Car of the Year Ödülü herhangi bir yayın, radyo veya televizyon kanalı tarafından değil, Amerikan ve Kanadalı otomotiv gazetecilerinden oluşan 53 kişilik bir jüri tarafından verilmesi nedeniyle otomotiv sektörünün en saygın ödüllerinden biri. Her yıl Detroit Otomobil Fuarı’nda açıklanan ödül; inovasyon, tasarım, güvenlik, performans, yol tutuş, sürücü görüşleri ve fiyat gibi kriterler göz önünde bulundurularak jüri tarafından değerlendiriliyor.

2

Abdullah YEŞİL

18 yaşındayım. Çanakkaleliyim, Tekirdağ'da yaşıyorum. Beykent Üniversitesi'nde İlk ve Acil Yardım bölümü öğrencisiyim. Bu aralar OTOPARK'a nihayet benim de katkım olduğu için mutluyum.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. 8. Jenerasyondan sonra tipi bozuldu bence hiç ısınamıyorum nerde o 8. Jenerasyon görkemi

  2. Şunun guzelligine bakin ya cok degil 5-6 ay sonra 1.6 dizel 9 ileri otomatik olarak bu araba alinabilecek. ??

  3. dışı çok güzel içi de güzel ama sağ ve sol havalandırmalar asimetrik garip durmuş
    1,5 turbo motor da çok iyidir tahminimce geç kaldılar ama
    umarım çok yakmaz ve pahalı olmaz…

  4. Kuzey Amerika’da geliştirilen yeni civic sedan Kuzey Amerika yılın arabası ödülünü kazandı.

  5. 2016 son çeyrekte turbo benzinlisi, 2017 nisan gibi de dizel otomatik versiyonu Türki’ye gelecek. İşin merak edilen yanı, ABD’deki aracın aynısının Avrupa’ya gelmiyor oluşu. Avrupa’da malzemeden çalınıyor her şekilde. Tipi bile abd deki gibi aynı olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu