FeaturedHaberler

İBB: Adalar’da elektrikli araçlar kullanılacak
İBB, Adalar’da ulaşım niteliği taşıyan elektrikli araçların kullanılacağını bildirdi.

İlk araç önümüzdeki günlerde Kınalıada’da hizmet vermeye başlayacak. Yolculuk ücretleri, istanbulkart ile entegre olacak, İBB Meclisi kararı ile işletmesi İspark AŞ tarafından yapılacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, öncelikle Kınalıada’da olmak üzere; her biri en fazla 12 kişilik olmak üzere elektrikli araçla toplu taşımacılığın yapılması amaçlanıyor.

İlk araç önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak.

Yolculuk ücretleri, istanbulkart ile entegre olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile işletmesi İspark AŞ tarafından yapılacak.

Bu uygulama test edildikten sonra zamanla tüm Adalar’daki toplu taşıma hizmetinin, elektrikli araçlarla yapılması planlanıyor.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Hesapsız kitapsız ihale edilip Hollanda'dan gelen ve bayırlarda bayılan metrobüslere benzemesin de, amaca hizmet edebilirse sonuna kadar destekliyorum.

  2. Mafyamsı bir yapıyla, hunharca işletilen faytonların bir an önce son bulması ümidim. Para hırsı yüzünden çok sık at ölümleri oluyor adalarda. Her ne sebeple olursa olsun insanın bir canlının yaşamına kast etmesinin hiç bir gerekçesi olamaz. En kısa zamanda tüm adalar için gerçekleşmesi dileğiyle.

  3. Hayvansever insanlarin oyunu almak icin o atlarin canlari siyasi malzeme haline gelmis
    Biri de cikip demiyor ki madem boyle bir sey mumkun bugune kadar niye yapilmadi ? Hayvan da olsa burada bir can soz konusu. Bu dunyada insanlar kadar onlarin da yasamaya hakki var

  4. Araçlar çok çirkin bu arada…

    Şunların fotoğrafları da dolanıyor da bunlar olmayacak galiba.

  5. Avrupa’da uzun zamandır elektrikli fayton kullanılıyor. Ülkemizde de faytoncuların işine son verilmeli o hain faytoncular sırf para kazanmak uğruna atları son nefeslerine kullanıyor hayvan son nefesini verirkende. O canı orada terk edip gidiyor. İnsanlıktan nasibini almamış para göz pis faytoncular Allah hepsini bildiği gibi yapsın paraları yüzlerine dizlerine dursun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu