Haberler

Tax The Rich’in Ferrari F40’a yaptıklarına bi’ bakın!

Bu tip adamları yüzlerce sosyal medya hesabından bulup, açıklamalarının arkasındaki nedenleri merak etmenize gerek yok. Çünkü bu adamlar hiçbir açıklama yapmıyorlar, sadece bir çoklarının sürmeyi hayal bile edemeyeceği kıdemli süper arabaları perte çıkarıyorlar.

Aşağıda bulacağınız son yapımın çıkması için bir yıl bekledik, ancak bir çiftliğin bozuk yollarında Ferrari F40’a bir ralli otomobili gibi davranıldığını görünce bunun beklemeye deydiği rahatlıkla söylenebilir.

Haklısınız bu adamlar F40’takilerden bile daha değerli metaller kullanıp, geçmiştekinden daha vahşi lastik dumanı bol hareketler yapıyorlar. Ama son paragrafa hemen geçmeyin.

Buradaki F40 bildiğiniz F40’lardan değil. GT Spec’in elinden geçmiş bu yarış makinası, geçmişiyle ellerimizi titretmeye yetecek potansiyeli taşıyor. Ayrıca, bu makina Micheletto Cars tarafından FIA yarış standartlarına getirilmiş, Maranello’dan çıkan altıncı F40 prototipi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Toyota, GR Corolla isminin telif hakkı için başvurdu

Bu turbo beslemeli F40 2013’te DK Engineering tarafından yeniden elden geçirilmiş ve kondisyonunu bozulmuş bulacak fesatlara karşı gerekli ilgiyi çekeceği şüphesiz. Bu yüzden aşağıdaki görüntüleri en ufak bir endişe olmadan izleyebilirsiniz.

Unutmadan şunu da belirtelim, videonun 47. saniyesinde yüz ifadeniz biraz değişebilir. Evet, sürücünün ayağındakiler Chuck Taylor Converse ve hayır, sürücünün kim olduğunu bilmiyoruz.

Not: Maranello’da, 1991’de bu arabayı satan her kimse şu anda büyük bir pişmanlık duyuyordur.

Etiketler

İzzet Can Bekar

Küçükken babamın Tipo'suna binip onu kullandığımı hayal ederdim, zihnimde uzun yolculuklara çıkar babam gibi vites değiştirirdim. O yıllarda gelişen bu tutku, hayatıma şekil veriyor. Bu arada İTÜ'de Makina Mühendisliği okuyorum ve gerçek bir motor sporları tutkunuyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı