Haberler

Renault Kwid iki yeni konseptle karşımızda
Yaklaşık dört ay evvel Hindistan için satışa çıkan Kwid, satışa çıkmasından bu yana geçen 4 ayda 90.000’den fazla satış başarısını gösterdi. Araca ilgi bu kadar artınca Renault, bu başarısını iki yeni Kwid konsepti ile kutladı.

Öncelikle Kwid’ten biraz bahsedecek olursak 0.8 litrelik SCe motora sahip ufacık bir SUV. 54 beygire sahip Kwid uygun fiyatı ve kompakt boyutları ile dikkat çeken bir otomobil.

Ülkemizde Sandero ve Duster diye bildiğimiz iki model arasında konumlanan bu minik SUV özünde bir Renault/Dacia Sandero Stepway.

Belki Kwid dikkatimizi hiç mi hiç çekmemiş olabilir. Fakat bu iki yeni konsept Kwid Racer ve Kwid Climber kesinlikle dikkatimizi çekecek cinsten.

renault-kwid-climber-concept

Kwid’in dağcı kardeşi Climber 1.0 litrelik yeni nesil SCe motora sahip. Standar Kwid’e göre daha yüksek olan Climber, karakterine uygun arazi lastiklerine de sahip. Ön ve arka tarafta bulunan gövde altı korumaları ve modele özgü mavi renkli dokunuşlar aracın aslolan rengi ile birleştiğinde yerin ve göğün uyumunu çok iyi yakalıyor.

renault-kwid-climber-concept (4)

Ayrıca Kwid Climber’da 4 yönlü hareket edebilen LED gündüz farları da bulunuyor. Bu tasarım diliyle gerçekten Dacia Duster’ın küçük kardeşi gibi görünüyor diyebiliriz.

renault-kwid-climber-concept (3)

Çıktığında gerek ülkemizde gerekse dünyada iyi satış rakamlarına çıkabilecek bir Renault Racer. Racer sıradan Kwid modeline göre daha alçak bir model. Adından da anlaşılacağı gibi yarışçı kimliğine uygun 18 inçlik jantlar araca şık bir görünüm katmış.

renault-kwid-racer-concept (4)

Mavi bedene yapılan küçük kırmızı dokunuşlar aracın sportif kimliğini daha da öne çıkarmış. Arka koltukların olmadığı Kwid Racer’da Roll Cage dediğimiz güvenlik kafesine yer verilmiş. Bu nedenle arka koltuklar iptal edilmiş. Bu araca hem hafiflik kazandırmış hem de 5 noktalı emniyet kemeri ile güvenliği arttırması amaçlanmış.

renault-kwid-racer-concept (2)

LED farları ve büyük ağzı ile adına yakışır bir görünüşe sahip olan Racer, alcantara döşemeler ve direksiyon ile bir yarışçının sahip olması gereken her donanıma sahip. Titanyum siyahın, gri ve kırmızı ile kombinlendiği iç mekan oldukça enerjik bir tasarıma sahip.

renault-kwid-racer-concept (3)

Racer, Climber’da kullanılan 1.0 litrelik SCe motorun aynısını kullanacak. Motor ve araçlar hakkındaki teknik veriler bilinmese de Kwid Racer ve Kwid Climber’ın satışa çıkması durumunda iyi satış rakamları yakalayacağı kesin.

Harun Şen

Like Mr. Clarkson said: POWEEEEER !!!

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu