Icona’dan nevi şahsına münhasır elektrikli “Neo” konsepti

Düz tasarım sevmeyenler adına!

0

 

 

Öncelikle kim ya da nedir bu Icona?

Çin’de merkezi bulunan, 2010 yılında kurulmuş, sayısız ön üretim modelleri ve konseptler ortaya çıkaran İtalyan tasarım şirketidir.

Icona deyip geçmeyin. Ferrari F1 takımının eski teknik şefi Claudio Lombardi’nin geliştirdiği ve ilk kez 2013 yılı başlarında Çin’in Shanghai kentinde düzenlenen fuarda tanıtılan süper spor Vulcano modeli, Icona şirketine ait olan 950 beygirlik bir canavardı. Bu kısa hatırlatmadan sonra, bu şirketin farklı tasarım diline sahip olan “Neo” adlı elektikli konsept modeline bakalım.

Asimetrik tasarım çizgilerini Shanghai gökdelenlerinden aldığı söylenen Neo konsepti, yine şaşırtıcı şekilde solda ve sağda barındırdığı ikişer kapıyla göz dolduruyor. Dört kişi alabilme kapasitesine sahip olacak olan Neo, Renault Twingo’dan 20 santimetre daha küçük.

Neo, kalabalık şehirlerde seri manevra, kolay park ve dönüşler için tasarlanmış. 28 hp güce ve 720 kg ağırlığa sahip olan prototipin saatte maksimum 120 ila 150 km arasında hız yapabileceği dile getiriliyor. Pil tasarımlarını İtalyan “ITALTECNICA” adlı şirketin geliştireceği Neo’nun, dayanıklı ve sağlam pil ömrüne sahip olacağı da öngörülüyor.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz