FeaturedSohbetVideolar

Peugeot 308 1.6 BlueHDi Active | Kadın Gözüyle
Aslı ve And ile Peugeot’nun 120 beygirlik hatchback’iyle şehirde sohbet dolu bir tur.

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Ortadaki o internet ekranı için merak eden arkadaşlara açıklayım. Internet browser kullanabilmek için telefonun internet paylaşımını açtıktan sonra bluetooth ile bağlamak gerekiyor. Asıl o ekranda yazan “Peugeot Connect Apps” ise PSA’nın sağladığı araç içi bilgi sistem servisi. Servislerden içine bir sim kart takacağınız usb dongle satın alıp usb girişine bağlıyorsunuz, akabinde oradaki ekranda yemek yenecekrestoranlar vb. gibi yerlerin bilgisi, benzin istasyonu, araç ile ilgili bilgiler, trafik durumu ve park yerleri gibi bilgiler yer alıyor interaktif olarak ve eğer navigasyonunuz da varsa bu noktalara kendinizi yönlendirebiliyorsunuz.

  Türkiye’de ne kadar çalışıyor bilmiyorum, yetkililer ile konuşmak gerek ancak çok gerekli bir donanım değil. Internet tarayıcısı da yavaş çalışıyor.

  Son olarak çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere 9bin km ortalamam 6.0lt/100km. Çok sık trafiğe girilerek elde edilmiş bir ortalama.

 2. 2:32’de And’ın direksiyon ilgili lafına binaen Aslı Hanım’ın ona fırlattığı bir bakış var, gülmekten sonraki 5 dakikayı adam akıllı izleyemedim

  1. Aslı Hanım ederini söylüyor ve şahsi görüşüm çoğu zaman da isabetli rakamlar söylüyor. Araç fiyatları ne yazık ki kafayı yemiş durumda

 3. klimanın kullanımı dijital ama kendi değil. bildiğimiz transıttekı düz mantık klimanın tuşlarla kontrol edileni. termostat yok yanı.

 4. tuvturk’ün ıstedıgı sacma sapan fıyatlara da yerı gelmışken ıkı laf edılseydı, çok ıyı olurdu kanısındayım…

 5. Arabanın içi kamyon gibi. Direksiyon ve konsol aşağıda kalıyor. Direksiyonu tencere kapağı gibi duruyor. Bu arabanın ederi olsa olsa 55 bin eder. Fransızın işine gelirse..

 6. Testi yeni izledim ve hoşumada gitti Fakat beni en çok üzen her otomobil testinde, özellikle bizim ülkemizdeki videolarda, ne hikmetse aşırı bir ön yargı, bir basmakalıplık var, bu biraz kırılsın biz de daha keyifli yayınlar seyredelim istiyoruz. Sağolsun bu site bunu biraz başarmış gibi. Yalnız bir durum/aksam/vs. eleştirilirken lütfen sizden ricam, gerçek kullanım amacını bilerek eleştirin. bu testte 308’in makyaj aynası ışıklarına takılmışlar, niye led değil diye eleştirmişler. belki çok küçük bir ayrıntı bu ama ben bunu izledikten sonra testin geri kalan 15 dakikasını biraz da zoraki izledim -ki diğer eleştirilerin ne kadar objektif olduğunu bilemedim.şöyle ki; makyaj için en iyi ışık eski ampullerdeki sarı ışıktır dolayısıyla üretici de doğrusunu yapmış makyaj ışıklarını sarı koymuş. oraya daha ucuza led ışık koyup geçebilirdi ama yapmamış gitmiş gün ışığına yakın renk veren eski tip ampül kullanmış.

  Sizden ricam eleştri yaparken diğer yerli otomobil testi yapan arkadaşlardan farklı olarak enine boyuna düşünmeniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu