Haberler

DB11 kamuflajlarından bir türlü kurtulamadı!
Medyanın tarafsız organı WCF’ın casus fotoğrafçıları, yine muhteşem bir iş çıkardı ve Aston Martin DB11’i kamuflajlı olarak yolda görüntüledi.

Dün çekilen fotoğraflarda göze batan şüphesiz en büyük değişiklik, prototipten ufak detaylarla ayrılan yeni ön şerit ve zarif siluet. Henüz arka taraf hakkında yorum yapılamıyor ancak modelden gözlemlediğimiz gelişmeler, gövdenin gün geçtikçe daha seksi bir forma bürüneceğine işaret ediyor.

Az önce de bahsettiğimiz arka bölge, tamamen kamuflajlarla kapatılmış. Ancak açıkta duran parlak egzoz çıkışları adeta göz kırpıyor. Önceki ayın sonunda elimize DB11’in arka stoplarını da gösteren bir fotoğraf ulaşmıştı, ancak çok geçmeden fotoğrafın sadece Photoshop’tan ibaret olduğu belli olunca herkes hüsrana uğradı.

DB9’dan itibaren dış tasarımı evrimden ziyade devrim geçiren model, bu özelliğini kötüye yormuyor. Çünkü oluşturulmak istenen algı, modelin tasarımının uzun süre aynı kalacağı (bkz.Porsche) sinyallerini kullanıcılarına iletiyor.

İç kısma geçtiğimizde elimizde yalnızca Mercedes-Benz üretimi parçaların kullanılacağı bilgisi yer alırken, ne bir fotoğraf ne de açıklama Aston Martin cephesinden gelmiyor. Ama medya takipçilerinin yüksek ihtimalli tahminlerine göre, model road-going felsefesinden iç kısmında epey iz taşıyacak.

Kaputun altında yeni geliştirilmiş 5.2 litrelik biturbo V12 üniteye yer vermesi beklenen model, 600 beygir eşliğinde satışa sunulacak. Ancak ileriki tarihlerde modelin Mercedes-AMG kaynaklı 4 litrelik biturbo V8 üniteye de bağrında yer vereceği bize ulaşan bilgiler arasında.

Bu kadar kamuflajlı olmasına rağmen uzmanların görüşüne göre DB11, iki hafta sonra gerçekleştirilecek olan, 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gözler önüne serilecek.

Not: Markanın yırtıcı modeli Gaydon’ın, yılın ikinci yarısında satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılırken, diğer modellerden Vantage ve Vanquish’in de makyaj adı altında değişikliklere tabi tutulacağını belirtmek isterim.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu