Haberler

Continental’e tasarım ödülü
Continental’in 445/45 R 19.5 ebatında alçak profilli lastiği ürün kategorisinde iF Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. Continental’in yeni treyler lastiklerinden Conti Hybrid HT3, tasarım kalitesi, inovasyonu, güvenliği ve çevreye karşı duyarlılığıyla öne çıkıyor. Ödüle layık görülen lastik, megaliner ile şehirlerarası ve uzun mesafe taşımacılığında verimli yakıt tüketimi, daha uzun hizmet ömrü ve yüzde 15 daha az yuvarlanma direnci sunuyor.

Continental, ağır vasıta treyler yük taşımacılığı için özel olarak geliştirdiği uzun ömürlü ve yakıt verimliliği yüksek Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5 lastiğiyle iF Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu. Uluslararası tasarım uzmanlarından oluşan 58 kişilik jüri tarafından değerlendirilen ve beş binin üzerinde farklı ürünü geride bırakan lastik, inovasyon, güvenlik ve çevreye karşı duyarlılık kriterlerinde iF Tasarım Nişanı’na layık görüldü. Yüksek performans, güvenlik ve verimlilik standartlarını onaylar nitelikteki ödüle konu olan ürün, kaplama yapılabilen karkası, taşımacılık şirketlerinin karbon ayak izini azaltarak sürdürülebilir ve çevre dostu yük taşımacılığına katkıda bulunuyor.

Continental’in Hannover’daki Stöcken’de bulunan tesis ve tasarım departmanında, ağır taşımacılık için özel olarak geliştirdiği uzun ömürlü ve yakıt verimliliği yüksek Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5 lastiği yüksek yük kapasitesi, uzun hizmet ömrü ve azaltılmış yuvarlanma direnci ile ön plana çıkıyor. Dingil başına 9 tonluk yük taşıyabilen bu römork lastiğinin profili, megaliner araçların yarı römorklarında 3 metrelik iç yük yüksekliğinden en iyi şekilde istifade etmeye izin veriyor. Optimize edilmiş lastik konturu ve dengeli yük dağıtımı römork lastiğinin eşit oranda aşınmasını sağlayarak uzun bir hizmet ömrüne katkıda bulunuyor. Selefine kıyasla yuvarlanma direncinde yüzde 15 oranında azalma sayesinde Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5, AB etiketi yakıt verimliliği kategorisinde “B” derecesine sahipken, lastiğin hem şehirlerarası hem uzun mesafe taşımacılığında ekonomik yakıt tüketimine destek oluyor.

Ödüle layık görülen ürünün geliştirildiği Continental’in Hannover – Stöcken’de bulunan tesislerindeki tasarım departmanı, tüm lastik grupları için marka, uygulama ve pazar segmentine dönük tasarım konseptleri geliştiriyor. Ürün tasarımcıları, tasarımlarında lastiğin teknik özelliklerini ön plana çıkarmayı amaçlarken, her lastik serisinde, serinin tüm ürünlerini birbiri ile ilişkilendirerek fark yaratan bir görünüm ortaya çıkarıyor.

iF Tasarım yarışması, 1954 yılından bu yana her yıl iF International Forum Design GmbH tarafından düzenleniyor. Ödül kazanan ürünler, 26 Şubat 2016 tarihinde Münih’te BMW Welt’de resmi ödül töreninde uluslararası kabul gören iF Tasarım nişanı ile onurlanıyor. Ayrıca ödül kapsamında Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5 lastiği Hamburg’da iF Tasarım sergisinde sergilenecek.

Continental hakkında

Continental, 2015 yılında elde ettiği 39.2 milyar Euro’luk ciro ile dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerindendir. Fren sistemleri, motor ve şasi sistemleri ve elemanları, aletle donatım, infotainment (bilgilendirmeli eğlence) çözümleri, araç elektroniği, lastik ve teknik elastomer ürünleri sunucusu olarak Continental; daha fazla sürüş emniyeti sağlamaya ve küresel iklimi korumaya önemli katkılarda bulunmaktadır. Bunun ötesinde, Continental otomotiv iletişiminde yetkin bir iş ortağıdır. Continental 53 ülkede 208.000’den fazla çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

Lastik bölümü

47.000’den fazla çalışanıyla dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Continental’in lastik bölümünün satışları, 2014’te 9.8 milyar Euro‘ya ulaşmıştır. Dünya çapında 24 üretim ve ürün geliştirme noktasına sahip olan Continental Lastik Bölümü, geniş çaplı üretim ve Ar-Ge yatırımları ile uygun fiyatlı ve çevreye duyarlı ürünlerin oluşturulmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Hasan Türkiş

Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisiyim. Kendimi bildiğimde bir 504 ile başlayan otomobil tutkum çocukluğumun erken yaşlarında bir E30 ile aşka dönüştü. Şimdi ise bir E36 ile birlikteyim; bu ailenin kapısını bana açmasından ötürü şanslı hissediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu