Haberler

Yeni 1 Serisi’nden fotoğraf geldi!Güncel karoseriyle ezberleri bozan BMW 1 Serisi uzun süredir beklenen yeni jenerasyonunu, OmniAuto.it kaynağında yayınladı.

Bundan yaklaşık 1 yıl önce makyaj geçiren 1 Serisi, Bavyera’lı markanın en küçük modeli olma ünvanını halen elinde tutarken, ‘Noldu da 1 senede yeni karoser kararı aldılar?’ sorusunu akıllara getiriyor.

Bu algıyı engellemek için modelin satış tarihini, 2017 sonu/2018 başı olarak belirten BMW yetkilileri, oluşturulan resimleri henüz yaymak istememişken, OmniAuto editörleri görüntülere ulaştı.

Bahsi geçen fotoğrafa göz attığımızda, ilk dikkatimizi çeken detay, tasarım dilinin modelin ağabeylerinden alıntılar taşıması oldu. Büyüdükçe büyüyen böbrekler akımına en sonunda 1 Serisi de katılırken, modelin geri kalanındakli dinamik çizgiler, 5 kapılı bir hacthbacki işte böyle olur dedirtiyor.

Şüphesiz BMW’nin en egzantrik varyasyonu 2 Serisi Active Tourer ile aynı platformda (UKL) yükselecek olan model, bu varyasyonda yer alan önden çekiş sisteminin aksine arkadan itiş ve isteğe bağlı xDrive (4 tekerlekten çekiş) sistemine bünyesinde yer verecek.

Belirttiğimiz tarihlerde sadece hatchback karoser satışa sunulacakken, bir yıl sonra Sedan karoserin de piyasaya sunulacağını belirten uzmanlar, sedan karoserin önden çekiş ihtimali taşıdığını bildirdi (zaten biliyorduk 😀 bkz.Önden Çekişli 1 ve 2 Serisi).

Sedanın global bir model olup olmayacağı henüz bu aşamada belirli değil, ama muhtemelen bu klasmanın liderleri CLA ve A3 Sedan ile birlikte büyük bir rekabeti doğurarak Kuzey Amerika ve Ayrupa’ya sürülecek.

Tüm bu yorum ve yayınlanan görsel için OmniAuto’ya teşekkür ederken, Bayveralı markanın neler yaptığını takipte kalmanızı tavsiye ederiz.

 

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Ne fotoğrafı-görüntüsü ya, A serisi fotosu üzerine fotoshop falan değil fotocört yapmışlar resmen 🙂

  2. bu tasarım cidden hoş gürünüyor, eger iç mekanda daha rahat bir kabin ve arka yaşam alanı konusunda premium muadilleri standartları seviyesinde bir ayar yaparlarsa bu kasa ile birlikte insanın aklını hemen çelebilir.

  3. Bu BMW’nin tasarım dili değil. Bu fotoya benzer çıkmayacağı konusunda her iddiaya girerim.

  4. A serisinden yürütme ama böyle olsa güzel olur. İç hacim genişletilip güvenlik ve malzeme kalitesi artarsa sınıfında lider olur. Kısacası arkadan itişli bir a3 olursa alır yürür.

  5. Önünün böyle olmasını isterim ama diğer taraflar gerçekten Mercedes’den çalınmış. Arkadan itiş olması ise süper bir haber 😀

  6. Peugeot 308 mi desem, Renault yeni Megane mı desem yoksa herkes gibi A serisi mi desem bilemedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu