Haberler

C-Serisi Cabriolet kamuflajsız yakalandı!
Merakla beklenen C-Serisi Cabriolet’lerin birkaçı, üzerinde herhangi bir kamuflaj yokken görüntülendi. Kaydedilen videoda, çoğu ayrıntısını belli eden prototipler, gelecek için güzel ipuçları verdi.

Mercedes’in bundan sadece bir gün önce C-Serisi Cabriolet için yayınladığı teaser videosunun ardından, büyüyen C Ailesi’nin yeni üyesi Cabriolet, Almanyalı bir takipçi tarafından işte böyle görüntülendi.

Tahminleri boşa çıkarmayan model, tıpkı bir C-Serisi Coupe gibi görünüyor. Ancak fabrikasyon olarak modelde yer verilen kumaş tavan ve arka taraftaki birkaç değişiklik, modele ‘cabriolet’ kimliğini kazandırırken, evrensel tasarım ilkesinin halen sürmesini sağlıyor.

İç kısma geçildiğinde Coupe karoserli modelle benzerliğini sürdüren Cabriolet, az önce dediğimiz gibi katlanabilir bir tavana sahip olacakken, içeriye yansıyan tek fark bu tavanın kontrol ünitelerinden oluşacak.

Modele geri dönecek olursak, A 205 olarak adlandırılan paketle, AIRCAP adı verilen otomatik rüzgar koruması ve AIRSCARF adı verilen boyun ısıtıcısını kullanıcılarına sunacak olan model bu paketle katlanabilir tavanın çoğu dezavatajını yok etmiş olacak.

Turboşarjlı 4 ve 6 silindirli ünitelerden oluşacak motor yelpazesi, C43 Cabriolet modelinde 3 litre biturbo V6 olmak üzere 362 beygirle kendini öne çıkaracak. Bu ünitenin beraberinde 4 tekerlekten çekiş sistemi ve otomatik şanzımanın mevcut olacağını belirtmeden geçemeyiz.

Birkaç ay sonra gün yüzüne çıkarılacağı tahmin edilen C63 Cabriolet S, 4 litrelik biturbo V8 üniteyle beraber 503 beygirlik gücü yere aktaracak.

Mercedes C-Serisi Cabriolet için adresi Cenevre Fuarı olarak gösterse de, 29 Şubat’ta online prömiyerliğin gerçekleştirileceğini duyurdu. Gelecek aylarda markete giriş yapması beklenen modellerin, eş değer bir Coupe versiyondan biraz daha pahalı olması bekleniyor.

Son olarak belirtmemiz gerekirse, Almanya için C180 Cabriolet 35.581 Euro’luk fiyat etiketiyle kullanıcılarına sunulacak.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Fiyat konusunda büyük yanlışlık var. Zira haberde yazılı olan fiyat (35.581Euro) Almanya’da C “Coupe’nin” başlangıç fiyatı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu