Haberler

Mercedes C43 Coupe
Mercedes-Benz C cabrio için yeni bir fotoğraf yayınladı fakat fotoğrafta asıl dikkatleri çeken görüntü C ailesine yeni bir üyenin gelmesiydi.

Fotoğrafta daha önceden haberdar olduğumuz C Cabrio’dan çok Mercedes-Benz’in C ailesine yeni katılacak olan C43 Coupe tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. C Coupe modelinin daha ateşli bir versiyonu olacağı söylenen C43 Coupe’nin C63 AMG Coupe’nin küçük kardeşi olacağı belirtiliyor.

Aslında C43 Coupe daha önceden Mercedes C450 AMG Sport Coupe olarak adlandırılıyordu fakat Daimler bundan böyle AMG Sport modellerinin Mercedes-AMG family çatısı altında toplanmasına karar vermiş.

C sersinin Sedan ve Coupe versiyonları 362 beygirlik 3 litrelik V6 biturbo motoru kaputlarının altında barındıracaklar.

Sedan versiyonu gibi C43 Coupe de 4 çekerden çekiş sistemi ve 7 ileri bir şanzıman ile gücünü yere aktaracak. Sedan versiyonunda 4.8 saniye olan 0-100 değeri modelin Coupe versiyonunda ise 0.1 saniye daha hızlı olması bekleniyor.

Mercedes C Cabrio ve Mercedes-AMG C43 Coupe modellerinin 1 Mart tarihinde Geneva Motor Show’da otomobil dünyasına tanıtılacağı söyleniyor. Bir ihtimal ise 2 modelin de ay sonunda Mercedes tarafından online bir tanıtımının yapılabileceği.

ibougur

1994 İstanbul doğumluyum. Bahçeşehir Üniversitesi Uluslar Arası Ticaret ve İşletmecilik bölümünde okuyorum. Çocukluğumdan beri ailemdeki otomobil sevdasıyla birlikte ben de bir otomobil tutukunu olarak büyüdüm.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu