Haberler

Uyarlamalar ile 2019 Land Rover Defender
Çeşitli arzular sonucu Land Rover Defender’ı dijital olarak hayal eden carwow.co.uk yeni tasarımlarını gözler önüne seriyor.

Klasikleşmiş bir model olan Defender’ın üretimi yakın zamanda durdurulmuş olsa bile dedikoduların gösterdiklerine yönelirsek yeni bir halef 2019’a kadar ertelendiği için yepyeni model yakın zamanda çıkmayacak.

Tasarımcıların elinde yeni kılığına bürünen efsanevi off-roader Defender’ın beş uyarlamasını galerimizde görebilirsiniz. Örneğin, Kraliçe II. Elizabeth’ e özel çift sıralı kabin olarak tasarlanmış 280 cm aks aralığı bulunan model, tenteli ve beyaz tavanıyla beraber Land Rover mavisi içinden göz kırpıyor. Arabanın ön tarafında çamura batma ihtimallerine karşı vinç ve çelik parçalar bulunuyor.

Riot Control Defender ise ikinci uyarlama olarak karşımıza çıkıyor. Polis üniformasına bürünmüş olan Defender’da kurşun geçirmez gövde panellerine, yan ile ön camlara koruma amaçlı paneller, farlarının üstünde ızgaralar ve olmazsa olmazı mavi-kırmızı sirenler bulunuyor.

Sıradaki uyarlama ise, fazla ağırlıklarından kurtulmak için çoğu parçasını çıkaran Defender. Eski militan aracı S.A.S Pink Panther’ e gönderme yapan tasarımcı bizi zamanda yolculuğa sürüklüyor. Roll cage eklemesi yapılan modele gerekli cephanelikler ve yanında ağır makineli tüfek barındırılmış. Önde yedek lastiği ve uzun yolculuklar için kenarlarda ekstradan benzin bidonları kullanıma hazır. Her türlü zor durumdan kurtulması için Defender’a kürekler ve kum torbaları da eklenmiş.

Camel Trophy versiyonu ise kötü araziler için lastikleri ve geliştirilmiş süspansiyonları olan hardcore-offroad bir Defender. Üstte kano tutan bir rafı ve işlerin kötü seyretmesine karşın birkaç ekstra parçaları bulunuyor. Medeniyetten uzak yolculuklar için şart olan materyallere de sahip. Buyrun diğer iki uyarlaması da aşağıda…

 

Haktan Karatepe

Otomobiller, hayatımda ilgiyle uğraşırken büyük zevk aldığım şeylerin en başında geliyor. Sürekli bir şeyler öğrenmeye çalışıp, kendimi geliştirmek adına uğraşıyorum. Bu öğrenme sürecinde Otopark.com ile beraber yürüyorum. E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisiyim.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu