Haberler

ABT 120. yılını kutluyor
Alman modifiye firması ABT, Audi RS6 Avant modelini 120. yılına özel olarak hazırlıyor. Malesef limitli sayıda…

1896 yılına geri dönecek olursak Johann Abt’ın Kempten’de açtığı demirci dükkanı ve ABT’nin 120 yıl sonra kilometretaşı olarak, tümüyle elden geçirerek hazırladığı Audi RS6 Avant. Aradan geçen onlarca yıl ve yüzlerce model. RS6’nın modifiye kitinin altını çizmek gerekirse, hiçbir şüphe uyandırmayan 175 beygirlik güç patlamasından bahsedebiliriz. 4.0 litrelik TFSI V8 motor artık kendini aşıyor ve 730 beygir güç üreten bir canavara dönüşüyor. Aracın torku da muazzam bir artış gösteriyor ve 220 Nm’lik ekstra değer elde ediliyor. 920 Nm’den az olmayan torkuyla uçmaya hazır bir station halini alan araç dört tekerlekten çekiş sisteminden (quattro) taviz vermiyor.

ABT POWER S paketi uygulanmış Audi RS6 Avant 320 km/s hıza çok saygın bir şekilde ulaşabiliyor. Bu paket, ABT RS6’yı son hızı 305 km/s olan RS6 Avant Performans modelinden daha hızlı yapıyor. ABT’nin uygulamış olduğu modifiye kiti performans artışından daha fazlasını sunuyor. ABT aynı zamanda çok sayıda karbon fiber gövde elemanı kullanıyor ve bu elemanlar hava girişi panellerini, ön kanatçıkları, yan ve arka etekleri, çamurluk eklerini, arka spoileri ve yan ayna kapaklarını içeriyor. Yüksek performanslı station, 22 inçlik çelik jantlar ve 295/25R22 ölçüsündeki Dunlop marka yüksek performans lastikleriyle geliyor.

Tavan döşemesi ve sütunlar Alcantara kaplıyken, döşemeler aracın dışına uyacak şekilde çift renkli olarak tasarlanmış. Aynı malzeme kapı panellerinde ve direksiyon simidinde de kullanılmış. Paspaslar ve giriş ışıkları aracın “120. yıl” versiyonu olduğunu belli ederken, torpidonun üzerinde de 12 adet ile sınırlı modelin numara plakasına yer verilmiş.

ABT RS6 Salı günü başlayacak 2016 Cenevre Otomobil Fuarında yerini alacak.

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu