Haberler

Yeni i20 WRC, Frankfurt’ta tanıtıldı
Hyundai, Frankfurt Motor Show’da N 2025 Vision Gran Turismo konseptinin ardından Yeni i20 WRC’nin üzerindeki örtüyü de kaldırdı.

Eski modeliyle karşılaştırıldığında optimize edilen ağırlık dağılımı ve daha verimli hale getirilmiş güç aktarımı ile ön plana çıkacağı belirtilen Yeni i20 WRC, yakın zamanda yapılacak geliştirmelerle gelecek sezonun rekabetçi ortamına aerodinamik olarak da hazır girecek.

Hyundai N Performans bölümünün halen testlerini gerçekleştirdiği otomobilin Ocak ayına yetişeceği ve büyük ihtimalle Monte Carlo Rallisi’nde boy göstereceği gelen bilgiler arasında.

Hyundai, Ağustos ayının son haftasında tanıttığı i20’nın performans modeli olan i20 N Sport’u da Frankfurt’ta sergiliyor. Modelde kullanılacak olan 1.4 lt’lik atmosferik motoru elden geçiren Hyundai, yapılan iyileştirmelerle motorun gücünü 115 PS’e tork değerini ise 160 Nm’ye yükseltmiş. Daha güçlü frenlere ve daha sert süspansiyonlara sahip olacağı belirtilen i20 N Sport; paslanmaz çelik egzoz uçları ve 17 inç’lik jantlarının yanında diğer i20’lerden daha spor gözüken yapısıyla birlikte otomobil severlerin beğenisini kazanmaya çalışıyor.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. artık koy şu arabanın 3 kapılı versiyonuna 1.6 T-GDİ 186 hp de satılsın binilsin

  2. Hyundai genel tüm modellerde dış tasarım olarak çok başarılı, İ20’de bunun zirvesini yapmışlar bana göre. Standart i20’lerde tek eksik ağırlığın fazla olması, zira çekişi ve yakıt sarfiyatını olumsuz etkiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu