Haberler

Giulia’ya yeni motorlar geliyor

Giulia’nın tanıtım haberinde ilerleyen zamanlarda yeni motor seçeneklerinin geleceğinden bahsetmiştik. Alfa Romeo, modelin tanıtım toplantısında bundan bahsetmeyi unutmuş olacak ki, toplantıdan sonra yıl sonuna doğru yeni motorların geleceği bilgisini sessizce doğruladı.

15 Nisan’da İtalyan üretici, Giulia için siparişleri almaya başlayacak. Başlangıçta 2.0 200 HP benzinli ve 2.2 150 HP ve 180 HP dizel seçenekleriyle sunulacak olan otomobile daha sonra standart Giulia ile QV’nin arasındaki farkı azaltmak için 280 HP’lik benzinli ve üçüncü bir dizel seçeneği olarak 210 HP’lik motor da eklenecek.

Bu yeni motorlar standart olarak 6 ileri manuel şanzımanla sunulacak, opsiyonel olarak ise 8 ileri otomatikle alınabilecek. 8 ileri otomatik şanzıman, ilerleyen dönemlerde tüm motor seçeneklerinde de sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  İndirimin hemen ardından yeni artış; Benzin fiyatlarına zam

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki müşteriler, 15 Nisan’da sipariş verebilecekken ABD’li müşteriler, yıl sonuna kadar beklemek durumunda kalacak ve QV ile 280 HP benzinli modellere sahip olabilecek.

Etiketler

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı