Haberler

Peugeot ufak crossover’ını makyajladı

Cenevre Otomobil Fuarı tüm hızıyla devam ederken Peugeot, makyajlı 2008’i görücüye çıkardı.

Bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya çıkması beklenen model; yeni ön ızgaraya, yeniden tasarlanan bir kaputa ve otomobile zor koşullara daha hazır bir görünüm veren plastik aksamlara sahip. Tasarımcılar, bunların yanında 3D görünümlü yeni arka farlara da yer vermiş.

İç mekandaki değişiklikler ise sınırlı. Peugeot, modelin geliştirilmiş bir multimedya sistemine sahip olduğunu söylüyor. Bu sistem, 7 inçlik bir ekrana ve artık çoğu üreticinin sunmaya başladığı Apple CarPlay desteğine sahip. Deri döşeme ve aydınlatmalı çerçeveye sahip panoramik tavan gibi farklı opsiyonlar da makyajlı 2008 ile sunulacak.

Daha sportif bir görünüm isteyen müşteriler için ise cevap 2008 GT Line. Siyah krom ön ızgara, siyah detaylar ve modele özel 17 inç jantlarla sunulan otomobilin iç mekanında ise aluminyum pedallar, kırmızı dikişler ve çelik kapı eşikleriyle özel bir tasarım yaratılmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Otomotive yeni darbe; Detroit Otomobil Fuarı iptal edildi

Geniş bir motor seçeneği sunan 2008; 1.2 litre PureTech 82, 1.2 PureTech 110 S&S ve 1.2 PureTech 130 S&S benzinli motorlarla satın alınabilecekken, dizeller ise 1.6 BlueHDi 75,100,100 S&S ve 120 S&S olarak sunuluyor.

Etiketler

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Nedense bu arabayı çok beğeniyorum. İç malzeme kalitesi başarılı, tasarımı güzel, çok da kullanışlı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı