Haberler

Tucson’da yeni dizel-otomatik
Hyundai, 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tucson’un Avrupa pazarındaki 6. motor seçeneğini tanıttı.

Hyundai’nin Cenevre’deki yıldızları kuşkusuz 3 IONIQ modeli (hibrit, plug-in ve elektrik), fakat Koreli üretici Tucson’un önemli bir yeniliğini tanıtmayı ihmal etmedi. Bu yenilik, 141 beygir maksimum güç ve 1750 devir/dakika ile 2500 devir/dakika arasında 340 nm’lik maksimum tork üreten 1.7 litrelik (Evet, maalesef 1.7) dizel motor. Bu motor, Hyundai’nin geliştirdiği çift kavramalı 7 ileri otomatik şanzımanla eşleşiyor ve önceki 6 ileri otomatik şanzımana göre % 20 yakıt ekonomisi sağlıyor. Bu ikili ile birlikte otomobilin ortalama yakıt tüketimi 4.9 litre/100 km, ortalama karbondioksit salınımı 129 gram/km. Modelin 0-100 km/saat hızlanması ise 11.5 saniye.

Tucson 1.7 L dizelde durdur-çalıştır sistemi standart olarak sunulurken, acil fren destek sistemi, kör nokta uyarı sistemi, arka çapraz trafik alarmı ve şerit takip sistemi opsiyonel olarak alınabiliyor.

Tucson’un Avrupa versiyonu Çek Cumhuriyeti’nde üretiliyor ve Hyundai, tüm modellerinde olduğu gibi Tucson’a da 5 yıl/sınırsız kilometre garantisi veriyor.
hyundai_tucson(2)

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Durdur-çalıştır sistemi diye yazmanız bir Türkçe aşığı olduğunuzu gösteriyor. Bütün otopark.com yazarlarının örnek alması gerek bu yazıyı. ??????

  2. bizdede 5 yıl garanti var mı. yoksa vag gibi paraylamı satıyo avrupada beleşe verdiğini

    1. Tüm Hyundai araçları Türkiye’de 5 yıl/100.000km garanti ile satılır. Hangisi önce biterse.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu