Haberler

Drift bisikleti karda çılgın bir eğlence sunuyor
Drift bisikleti, son zamanlarda büyük bir ilgi görüyor. Yüksek dozda risk içermesine rağmen kimi insanlar heyecanı bir ileri seviyeye taşıma konusunda iddalılar. Bu bisiklet ile karlı bir dağdan aşağıya doğru inerken drift yapmak acil servise gidiş yolu gibi gözükse de Devin Supertramp her şeyin çok kolaymış gibi görünebilmesini sağlıyor.

Devin Supertramp ve iki arkadaşı drift bisikletini Utah’daki Powder dağındaki sert kardan aşağıya doğru kayarak tecrübe ettiler.

Drift bisikletini bu yüzeydeki performansı gerçekten şaşırtıcıydı. Üç kafadarın 360 derece dönüşleri yerden yükselmeleri bisikletin hünerlerini sergileme konusunda bonkör olduğunu gösteriyor.

Burkulan bilekler ve benzer sakatlanmaları göze alıyorsanız drift bisikleti yaz heyecanın kış sporları ile birleştirmek için eşsiz bir fırsat. Bu çok tekin olmayan fakat son derece heyecanlı olan sürüşün şimdilik bir kuralı yok gibi gözükse de dikkate alınması gereken bazı hususlar olabilir.

İlk olarak drift bisikletinin tekerleklerini gömülmekten kurtarmak için sert bir kar yüzeyine ihtiyacınız var fakat bu yüzeyde direksiyon ve fren hakimiyetiniz kaybetmenize neden olabilir.

Eğer bu buzda kaymayı istiyorsanız biraz korumaya ihtiyaç olacak. Bir snowbord botu ve kaskı standart olarak olmalı ayrıca diğer sakatlanmaları önleyici önlemler alınmalı.

Bunun gerçek bir spor dalı olacağına dair bahse giren var mı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu