Haberler

Lewis Hamilton bizi aracına davet ediyor!
Formula 1’i motor sporlarının Yasak Şehri olarak kabul edersek neden sadece şanslı azınlığın kapılarından girebildiğini anlamış oluruz. Birazdan izleyeceğiniz video ise kapalı kapılar arkasında neler olup bittiğini öğrenmek için elimize geçen küçük fırsatlardan biri.

Mercedes-AMG Petronas, takımın sürücülerinin ve zaman zaman bazı mühendislerin katılımıyla zanaatlarının inceliklerini anlattıkları kısa videolar çekmeye başladı. Karmaşık direksiyon sisteminden (Bir tanesinin standart bir aile otomobili kadar pahalı olduğunu biliyor muydunuz?) süper hafif kıyafetlere kadar değişik konulardan bahsedilen bu seride F1 hakkında hiç duymadığımız bilgilere erişim olanağı sağlanıyor.

Son zamanlarda cazibesini kaybetmiş olsa da gözlerden uzak F1 dünyasına bakış niteliğindeki seriyi hazırlayan ekip saygıyı hak ediyor. Çünkü hiç biri yarış için işe gidip daha sonrakine kadar bekleyen kişiler değiller. Dünyanın en pahalı spor camiasında pilot olmak avantajlarının yanında sorumluluklarıyla da geliyor.

Her şeyden ziyade ağırlık yönünden bakarsanız, mühendislerin sayısız saat sonucu direksiyondan düşürdükleri 100 gr bile avantaj sağlarken her akşam gidip istediğiniz yiyemezsiniz.

Videoda güncel dünya şampiyonu bir Formula 1 aracının içindeki sürüş pozisyonundan bahsediyor. Televizyonda sadece kaskı görülen pilotun konumu bizim için tamamen bilinmezdi, şimdi Lewis neyin ne olduğunu ve neden olduğunu bize kısaca özetliyor.(BMW’nizin spor bir sürüş pozisyonu olduğunu anlatmaya başlamadan önce iki kez düşünürsünüz artık)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı