FeaturedHaberler

Lise öğrencilerinden yeni çalışma: Skoda Scala Spider!

Akademinin yeni konsepti Haziran'da geliyor.
Çekya’da bulunan Skoda meslek akademisi, her dönem dikkat çeken bir konsept model duyuruyor. Akademinin Haziran’da duyuracağı Skoda Scala Spider konsepti ise ilk görüntüleriyle heyecanlandırmaya yetiyor.

Skoda Scala Spider, spor tasarımıyla dikkat çekiyor!

Henüz resmi olarak son ismini almayan konsept proje, 20 meslek lisesi öğrencisi tarafından özel olarak oluşturuluyor. Tasarımdan üretim sürecine kadar tamamen öğrencilerin yürüttüğü proje sonunda Skoda’nın konsept bir modeli ortaya çıkıyor. Skoda ise proje kapsamında çalışılması üzere seri üretim bandından çıkan bir otomobili akademi öğrencilerine hibe ediyor.

Akademi tarafından paylaşılan yeni görsellerde, bu yıl roadster tarzında bir model üzerinde çalışıldığı görülüyor. Skoda Scala’dan evrilen iki kapılı konseptin arka tarafında ciddi bir çalışma yapılmış. Bagaj ve tampon kısmı yeniden tasarlanan araçta spor otomobillerden esinlenen takla barı alanı da bulunuyor.

Scala’da olduğu şekilde bırakılan iç mekanın eskizlerinde de farklı olarak kırmızı kontrastlı dikişler unutulmamış. Scala Spider olarak adlandırılan konseptin motor gücü ile ilgili herhangi bir detay ise paylaşılmadı. Teknik detaylar, büyük olasılıkla aracın tanıtılacağı Haziran ayında netleşecek.

Her yıl olduğu gibi Haziran ayında duyurulacak olan Scala Spider, Skoda Academy’nin elinden çıkan yedinci konsept model olacak. Akademi, geçtiğimiz yıl Kodiaq’ın kamyonet versiyonu Mountiaq konseptini meraklılarıyla buluşturmuştu. Karoq’dan devşirilen Sunroq, Atero Rapid Spaceback, Citigo Element, Citigo Citijet ve FunStar Fabia pick-up modelleri de akademinin diğer modelleri arasında yer alıyor.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu