Haberler

Huayra’nın üstü açıldıPagani, yeni Huayra Roadster’ı Ağustos ayında, Pebble Beach’teki bir etkinlikte tanıtacağını açıkladı.

Cenevre’deki Huayra BC’nin tanıtımından sonra hız kesmeden yeni modellere devam eden Pagani, üretiminin son aşamalarında olan ve 100 adetle sınırlandırılmış yeni Huayra Roadster’ın 75’ini şimdiden satmış durumda.

Henüz detayları bilinmeyen aracın, 1350 kilogramlık coupe versiyonuna oranla daha ağır olacağı kesin. Coupe’deki efsanevi martı kapılarının olmayacağı bir yana, gövdede başka değişiklerin de olacağı kesin gibi görünüyor.

730 beygirlik gücü ve 1000 Nm’lik torku 6 litrelik Mercedes-AMG V12 motordan alacak olan yeni Huayra Roadster, eklenen ağırlıklar yüzünden 0’dan 100 km/s hıza Coupe’nin 3.3 saniyelik hızından bir nebze de olsa daha yavaş çıkacak ve son hızı 370 km/s’den daha az olacak.

Henüz fiyatı belli olmayan yeni Pagani Huayra Roadster, 21 Ağustos tarihinde Pebble Beach, Kaliforniya’da tanıtılacak.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu