Haberler

Bell & Ross’un avcı uçağı: AeroGT
Fransızların ünlü saat markası Bell & Ross, AeroGT adını verdiği konsept otomobilini tanıttı.

Bell & Ross Tasarım Direktörü Bruno Belamich’in savaş uçaklarından ve 1950’lerin grand tourer’larından esinlenerek tasarladığı AeroGT, süper spor sınıfına büyük bir adım atabilir gibi gözüküyor.

İnce tasarımlı LED ön farları, savaş uçaklarındaki kokpit camına benzer dışbükey tavan tasarımı ve kanart tipi uçakların kanat formundan esinlenerek yapılan arka kanadıyla birlikte farkını ortaya koyan AeroGT, ayrıca türbin palleri şeklindeki jantları ve turbojet motorlarınkine benzer egzoz çıkışlarıyla çok hareketli bir tasarım anlayışına sahip.

Bell & Ross, henüz teknik verilerini açıklamadığı AeroGT’nin geleceği ile alakalı da herhangi bir bilgi paylaşmazken, konseptinden esinlenerek tasarladığı BR 03-92 AeroGT ve BR 03-94 AeroGT saatleriyle birlikte esasen bir saat markası olduğunu da vurgulamadan geçemiyor.

https://youtu.be/tblNNKhiqLQ

https://youtu.be/fE9zISoxOPs

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu