Haberler

Chevrolet Camaro Z/28 Michigan’da yakalandı!
General Motors tarafından üretilen yeni nesil Camaro Z/28 prototipleri, ABD’nin Michigan eyaletinde test edilirken casus fotoğrafçılara yakalandı.

Geçtiğimiz haftalarda takipçilerine sunulan Camaro ZL1 Coupe ve Convertible’ın ardından, ağır kamuflajının altından Z/28, agresif bir gövde kitiyle bizlere göz kırptı. Casus fotoğrafçıların bile beklemediği bir hamle olan model, revize edilmiş ön splitter (rüzgar dağıtıcı), hava emişli kaput ve büyük bir arka spoylere bünyesinde yer vermiş.

Hafif alaşım jantlar ve dört çıkışlı egzoz sistemiyle agresifliğine yeni bir boyut kazandıran model, uzmanların yorumlarına göre Recaro koltuklara sahip olacak. Hafifletilmiş arka koltukları da dahil olmak üzere geniş kapsamlı bir diyete giren model, minimalist ses sistemi ve klimanın yapısıyla tüm hamlelerini belli ediyor.

Motor seçeneklerine gelindiğinde ise söylentileri çürüterek 3.6 litrelik çift turbo beslemeli V6 üniteyi karşımıza çıkaran General Motors, 505 beygir ve 650 Nm torkluk bir gücü kullanıcılarına sunacak.

Kaputunun altında ne olursa olsun, sınırlı kaymalara izin veren kilitli bir diferansiyel, sportif sürüşe adapte yaylar ve özel roll-bar ile güven teşkil eden model, yüksek ritimli gazlamalara ayak uydurabilecek soğutma ve karbon-seramik Brembo fren sistemiyle kendisine ayrılan paragrafı sonlandırıyor.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu