FeaturedHaberler

Rekor artık GT-R Nismo’da
Nissan GT-R Nismo, Japon drift şampiyonu Masato Kawabata yönetiminde hız ibresi saatte 304,96 km’yi gösteriyorken 30 derecelik açıyla drift gerçekleştirerek rekorun yeni sahibi olmayı başardı. Japon otomobil üreticisi, BAE’nin Fujairah Uluslararası Havalimanı’nda kayda alınan bu rekorun gerçekleşme anını Youtube kanalında paylaştı ve video bir günde 900 bine yakın izlenme sayısına ulaştı (An itibariyle 862.000).

Nissan-Nismo işbirliği ve Greddy Trust firmasının modifiye uzmanları, 2016 GT-R’ı modifiye etmek için bir araya geldi ve ortaya 1380 beygir gücünde (1105 kW) olan bu makina çıkmış oldu. Otomobil, rekor denemesinden önce Kawabata tarafından uzun süre test edildi.

GT-R, 2017 model yılına bu yılın başlarında aracın ön kısmı makyajlanarak ve daha da önemlisi öncekinden daha güçlü olan 3.8 litrelik V6 motor ile giriş yaptı. Otomobilin içindeyse öncekine nazaran daha rahat koltuklar, önceki nesilde kullanılanılan versiyonun geliştirilmiş hali yeni direksiyon arkası kulakçıklar ve 8 inç büyüklüğündeki ekrana entegre bilgi-eğlence sistemi keyfine varılması için müşterilerin kullanımına sunulacak. Modelin yakın zamanda fiyatının açıklanması ve önümüzdeki yaz başında satışının başlaması bekleniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=KTEITmTomII

Levent E. Ezen

'95 İstanbul doğumlu bir Trakya Üni. öğrencisi, 'şeker çocuk arabası' Polo sürücüsü, başlangıç seviyesinde bilgisayarcı, otopark.com gönüllüsü.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Yanlız nissan ne motor yapmış Adamlar 3.8 yada 4 litreydi tam hatırlamıyorum kaç beygir almış bakarmısın.

  2. 305 kilometre hızla yanlamak nasıl bir duygu acaba? pilotta japon filan değil bildiğin Karadenizli ha bu uşak 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu