Haberler

Oto sanayi ustalarına ‘Artırılmış Gerçeklik’ ile eğitim
Dünyanın önde gelen motor yağı üreticisi ExxonMobil, oto sanayi sitelerindeki ustaların gelişimlerine katkıda bulunma amacıyla düzenlediği Mobil 1 sentetik motor yağı eğitimlerine devam ediyor. Şirket, bu yıl gerçekleştirdiği eğitimlerde ‘Artırılmış Gerçeklik’ teknolojisini kullanıyor.

Mobil 1 uzmanları, Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs’ta 30’dan fazla şehirdeki tamirhane ve servis noktasını ziyaret ederek Mobil 1 ürünleri, yağlama teknolojileri ve motor yağları hakkında ustalara bilgi veriyor. Bu yılın yeniliklerinden Artırılmış Gerçeklik teknolojisi sayesinde ustalar yağın motordaki akışını dijital ortamdan takip edebiliyor.

Eğitimlerde; üç boyutlu yazıcılarla üretilen motor maketleri aracılığıyla ustaların yağın motor içindeki hareketlerini dijital ortamda baştan sona görmeleri sağlanıyor. Yağın araç motorundaki akışını tabletlerde takip eden ustalar ayrıca aşırı sıcak ve soğuk ortamlarda ve uzun kilometrelerde motor yağının motor performansındaki etkisini de gözlemleyebiliyorlar.

2010 yılından beri devam eden Mobil 1 sentetik motor yağı eğitimleri, şimdiye kadar 6 binden fazla servis noktasında 11 binin üzerindeki ustaya ulaştı. Projenin sorumlusu ExxonMobil Türkiye Otomotiv Satışlar Müdürü Eda Demir Erkmen, “6 yıldır devam eden eğitimlerimiz ustalar tarafından yoğun ilgi görüyor. Yeni teknolojilerle şekillendirdiğimiz eğitimler sayesinde ustalara motor yağının araç motoru için önemini gerçekçi bir biçimde anlatmayı hedefliyoruz” dedi.

Mobil 1™ hakkında

Dünyanın önde gelen sentetik motor yağı markası Mobil 1™, geleneksel motor yağlarının ötesinde performans sunan aşınma önleme teknolojisini içermektedir. Bu teknoloji, Mobil 1™’in otomobil üreticilerinin en katı standartlarını karşılamasını ve normal, hatta aşırı koşullar altında motor aşınmasına karşı üstün koruma sunmasını sağlar. Mobil 1™, kritik motor parçalarını korumak için aşırı uçlardaki sıcaklıklarda hızla akar ve motor performansını en üst düzeye çıkarmaya ve motor ömrünü uzatmaya yardımcı olur.

ANIL BULUT

Trakya Üniversitesinde Mak Müh okumaktayım.1997'de arka koltukta dikilerek babamı gözlemlemek, ne olduğunu anlamakla başladı bu tutku.Şimdilerde ise kendi aracım olan Opel Corsa ile şoför koltuğunda devam ediyor:)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu