Haberler

Nissan Kicks
Geçtiğimiz seneden beri adını çokça duyduğumuz Nissan’ın piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni ve ateşli modeli ”Kicks” kendini yavaş yavaş belli etmeye başladı.

2014 senesinde Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda konsept hali ile karşımıza çıkan araç artık neredeyse kesinleşen dış görünüşü ve bazı teknik özellikleri ile önümüzdeki aylarda piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Aracın ilk bakışta genel hatları ile Nissan Juke modelini andırdığını az çok hepimiz fark etmişizdir sanırım, bunun nedeni ise aslında oldukça basit. Juke ile aynı platformu kullanacak olan Kicks, küçük kardeşinden arttırılmış boyutlarının yanı sıra ”V” şeklindeki çizgileri ve değişik renk opsiyonlarıyla ayrılacak. Renk opsiyonlarında ve aracın çizgilerinde bu kadar egzotik ve hareketli detaylar görmemizi sağlayanlar ise gerçekten çok özgün bir çalışma ortaya koymayı başaran, Nissan Design America Rio (NDA-R) takımı.

Brezilya sokaklarının ruhundan ilham alarak tasarlanılan ve ilk etapta Amerika ve Brezilya’da satışa sunulacak Nissan Kicks’in şu ana kadar açıklanan tek motor seçeneği ise 1.6 litre hacme sahip 110 hp güç üreten bir atmosferik ünite.

 

Ömür Deniz Seçilen

İtalyan Otomobillerinin aşığı bir Alfisti. Amatör Fotografçı. Ege Üniversitesi İİBF. Hayallerimi süsleyen makina Alfa Romeo 159 3.2 Q4.,

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. kapının üstünde büyük ihtimal içeri saklanıyor elini uzatınca dışarı çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu