Haberler

GranTurismo’nun kardeşi, gözüne Almanları kestirdi
Maserati Alfieri yavaş yavaş üretim aşamasına yaklaşırken, mühendis Davide Danesin markanın giriş seviyesinde bir spor platform geliştirdiğini onayladı.

Danesin, yeni GranTurismo’nun ve Alfieri’nin, Ghibli’den, Levante’den ve Quattroporte’dan “daha sportif şaheserler” olacağını açıkladı. Alfieri’nin maliyetini ve geliştirilme süresini azaltmak için Ghibli ile aynı temeli kullanacağını da ekleyen Danesin, modeli hafifletmek için alüminyum parçalar da kullanılacağını ekledi.

Motor seçenekleri açıklanmazken, Maserati’nin önümüzdeki 5 yıllık planları göz önünde bulundurulursa Alfieri’nin kalbinde 410, 450 ve 520 HP’lik üç farklı V6 ünite olacağı tahmin ediliyor. Orijinal platform dört çeker sistem kullanırken, Alfieri’de de kullanılıp kullanılmayacağı konusunda markadan bir açıklama gelmedi.

Diğer yandan yeni GranTurismo’da, yüksek performans sunmayı hedefleyen 560 HP üzerinde güç üreten bir V8 ünite kullanılacağı da gelen bilgiler arasında.

Maserati, Alfieri’yi yeni GranTurismo’dan önce duyurmayı planlıyor fakat yeni GranTurismo 2017 yılı içerisinde piyasadaki yerini alacak. Alfieri için ise en erken piyasaya çıkış tarihi 2018.

Gürkan Baştürk

1994 Bursa doğumluyum. Ege Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği okumaktayım. Çok küçük yaşlardan beri araba tutkunuyum. Araba kullanmaya 17 yaşımda 1988 model bir Şahinde başladım, 1998 model bir Ford Fiesta ile devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu