Haberler

Maserati Levante’nin Türkiye fiyatı belli oldu
İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati’nin yeni üretim stratejisinin önemli bir adımını oluşturan lüks ve sportif SUV modeli Levante, 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtılmasının ardından, geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu.
Agresif ön tasarım iki bölüme ayrılan yeni ikonik ön farlara ev sahipliği yaparken, üst bölüm markanın karakteristik ön ızgarasıyla bağlantı kuruyor. Maserati’nin karakteristik tasarım imzasını net bir şekilde attığı Levante’nin ön çamurluğa entegre üç adet havalandırma kanalı, “Saetta” logolu trapezoit C sütunu ve çerçevesiz kapı camları ön plana çıkıyor. Arka kısma damgasını vuran eğimli arka cam ve aerodinamik hatlar ise tipik yüksek performanslı spor otomobil unsurları olarak dikkat çekiyor.
maserati-levante-suv-preview-03
Levante’nin şasisi; üstün asfalt performansı, tutunma seviyesi düşük yüzeylerde üstün yol tutuş ve mükemmel off-road performansı özelliklerini bir arada sunacak şekilde tasarlandı. Zengin standart ekipman seviyesiyle dikkat çeken yeni SUV’un tüm versiyonlarında; farklı sürüş modlarına gore elektronik olarak uyarlanabilen sertlik ve yükseklik ayarlı havalı süspansiyon sistemi, akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi ve markanın yeni SUV modeli için optimize edilen 8 kademeli otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor.
190 bin Euro’luk başlangıç fiyatına sahip Maserati Levante, Türkiye’de ikisi benzinli olmak üzere üç motor seçeneğiyle müşterilerinin beğenisine sunuluyor. FerMas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “Yeni SUV modelimizi, Türkiye’de birçok Avrupa ülkesinden önce satışa sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Maserati Levante, dünya genelinde henüz yollara çıkmadan çok yoğun ilgi görüyor. Bu sene Türkiye için ayrılan 50 adetlik Maserati Levante modeli kotamızın yarısını şimdiden sattık. Kalan 25 adet Masereti Levante için ise çok yoğun talep alıyoruz” dedi.
Maserati’nin SUV’u Euro 6 egzoz emisyon normlarını yerine getiren hem benzinli hem de dizel motorlarla donatılmış olarak ülkemiz yollarına çıkıyor. Ghibli ve Quattroporte’de olduğu gibi, Levante de güçlü V6 turbodizel motor seçeneği ile sunuluyor. 3.0 litrelik motor ünitesi 275 HP güç ve 600 Nm tork üretiyor. 275 HP’lik dizel motorlu Maserati Levante, 0-100 km/s hızlanmasını 6.9 saniyede tamamlarken, 230 km/s’lik son hıza erişebiliyor.
Maserati Levante’nin 3 litrelik 350 HP’lik benzinlimotoru ise idareli yakıt kullanımıyla etkileyici bir sürüş deneyimi sunuyor.. Motor, 1750 devirden 5.000 devire kadar 500 Nm tork üretebiliyor. Bu V6 motor ile donatılan Levante 0’dan 100’e sadece 6 saniyede ulaşırken, maksimum 251 km/s’lik son hıza ulaşabiliyor. Levante’nin S versiyonunun kaputu altında yer alan 3.0 litrelik çift turbolu motor ise Ferrari Güç ünitesi geliştirme ekibi ve Maserati motor geliştirme ekibinin ortak imzasını taşıyor.

Mehmet Önge

Gençliğinin baharında, Pamukkale Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümünde okumaya çalışan bir kardeşinizim ben de. Çok değil yaklaşık 10 sene önce babamın aldığı 2000 Megane'la başladı araba tutkum. 2 yıl önce Youtube'da şans eseri And abinin videosuyla ailenin sanal üyesi oldum. Ailesinin gerçek üyesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Fiyatı filan geçtim de,o ne biçim motordur.1750-5000 arası 500 tork.Hey yavrum hey.

  2. Porsche Cayanne ilk çıktığı zaman çok eleştirilmişti fakat ulaştığı satış rakamlarıyla Porsche’yi kurtaran model oldu Maserati Levante de doğrudan Porsche Cayanne gibi araçların rakibi. Porsche, Bentley, Maserati ve Lamborghini’nin de girdiği lüks SUV segmentine Ferrari de girecektir. SUV segmenti sürekli olarak büyüyen bir pazar bu pazara da Ferrari de istesede, istemesede er yada geç girecektir http://www.topspeed.com/cars/ferrari/2020-ferrari-suv-ar47136.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu