Haberler

Bulutlar nasıl oluşur?

Birbirinden mükemmel reklamlar yayınlayarak Dodge, son birkaç yıldır reklam furyasında üst basamaklardaki yerini iyiden iyiye belli etmiş durumda. Son yayınladığı reklamı sadece 15 saniye de olsa içeriğindeki destansılık göz ardı edilemeyecek seviyede.

Zaten sadece 15 saniye olan reklamın, içeriği hakkında bilgi vererek sizin için mahvetmek istemem. Ama iki kilit kelimeyi belirtmek isterim; Challanger ve yanık lastik.

Aslına bakarsanız Challenger küçük bir madalyayı hak etmiyor değil. Kendisi eski bir Mercedes-Benz platformu üzerine kurulduğu için çoktan gazi ünvanlına sahip bile. Buna karşılık iki baş düşmanınsa tonla taze oyuncağı var.

Mustang’in bağımsız arka süspansiyonlarına o kadar alıştık artık normal geliyor. Bununla birlikte sınıfında halen en ulaşılabilir olan de kendisi. Kötü yanı mı? O da var, Mustang GT öyle çok da özel hissettirmiyor. Ciddi bir aksiyon arıyorsanız Shelby GT350’ye çıkmanız gerekecek.

2016 Camaro ve SS grubunun kalbi olan Corvette’e gelecek olursak “muscle car” sektörüne hatırı sayılır derece dikkat çektiler. En basitinden düşünecek olursak Camaro SS için yan sanayi sektöründe sadece 3 ay içinde onlarca uyumlu performans ekipmanları üretildi ki, bunlara besleme türünü Supecharged, Twin Turbo ve NOx’e çevirebilecek ekipmanlar dahil. Yeni platform kullanımının etkisiyle spor bir otomobilin yol tutuş yeteneklerine sahip bir “musle car” elde etmiş olduk. Çok çok yakında showroomlara gelecek olan yeni ZL1’i de unutmamak gerek.

Camaro’nun akıl almaz performansı veya Mustang’in flat-plane krank milinin senfonik sesini bir yana bırakacak olursak, Challenger henüz elektroniklerin eğlenceyi baltalamadığı organik bir “muscle car” tecrübesi sunmayı başarmış. Ben de sizi aşağıdaki oynat tuşuna basmaya davet ediyorum.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı