FeaturedHaberler

Apple Music ilk kez bir otomobilde kullanıldı
Porsche’nin tamamen elektrikli ilk spor otomobili Taycan, Apple müzik dinleme servisi Apple Music uygulamasının entegre edildiği ilk otomobil oldu. 

Porsche, merakla beklenen tamamen elektrikli otomobili Taycan için entegre müzik deneyimi sunmak üzere Apple Music ile güçlerini birleştirdi. Taycan’da yer alacak dokunmatik ekran sayesinde, markanın aboneleri, 50 milyondan fazla şarkıya, özel olarak hazırlanmış binlerce müzik listesine ve Beats 1 küresel canlı yayınlarına erişebilecek. Böylece Apple Music ilk kez bir otomobile tam olarak entegre edimiş olacak.

Porsche AG’nin Satış ve Pazarlama’dan sorumlu İcra Kurulu Üyesi Detlev von Platen konuyla ilgili şunları söyledi: “Porsche ve Apple Music markaları arasındaki iş birliği mükemmel bir uyum sağladı. Her iki marka da ortak değerleri olan kullanıcı deneyimi, gelişmiş mühendislik, tasarım ve yenilik konularında aynı tükenmez azme sahipler. Taycan ile birlikte yüksek performanslı spor otomobillerimize yenilikçi dijital eğlence teknolojilerini taşıyoruz.”

Apple Music and International Content Başkan Yardımcısı Oliver Schusser ise şunları ekledi: “Apple Music’in lansmanından bu yana, müşterilerimize otomobilde mümkün olan en iyi müzik deneyimini sunmak için çalışıyoruz. Porsche, en üst düzey spor otomobilleri üretiyor; ve bugün Taycan’ın tanıtımıyla birlikte müşteriler, her sürüş deneyiminde ideal müziği dinleyebilmek için otomobillerine kusursuz biçimde entegre edilmiş Apple Music’i tercih edebilecekler.”

Taycan modeline özel otomobil içi deneyimsel ayrıcalıklar:

Porsche ve Apple Music arasındaki benzersiz işbirliği sayesinde sürücüler, Taycan’da aşağıdaki özellik ve avantajların da tadını çıkarabilecek:

• Porsche Sesli Asistan: Apple Music’te şarkı, albüm, şarkı listesi veya radyo istasyonu seçmek için özel Porsche ses kontrol sistemini kullanın.

• Radyoda Keşfedin, Apple Music’te Dinleyin: Radyo yayını dinlerken denk geldiğiniz herhangi bir şarkıdan hareketle Apple Music’te kendi kanalınızı oluşturun.

• Size Özel Müzik Listeleri: Porsche’nin özel olarak hazırladığı, sadece Apple Music’te yer alan müzik listelerini dinleyin.

Taycan ayrıca Apple CarPlay desteğiyle birlikte geliyor. Sürücüler iPhone mobil telefonlarını otomobillerine kolayca bağlayabilir ve trafik durumuna göre yol tarifi alabilir, arama yapabilir, mesaj gönderip alabilir; tamamen yola odaklanırken Taycan dokunmatik ekranı veya Siri ses kontrolsistemi sayesinde Apple Music’i dinleyebilir.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Listelerimi ordan oraya aktarmaktan bıkmış ve en son spotify’da sabit kalmıştım bütün cihazlarımda kulanabildiğim için.
    Eğer bir gün yine her şeyimi apple yaparsam saatimden, bilgisayarıma kadar o zamana belki işime yarar ama şuan 1. sırada benim için erişilebilirlik olarak spotify var.
  2. Bu zaten kullanılıyordu, yeni degil ki. Apple ile ben çok muzik dinledim arabada. Bağlıyorsun arabaya, dinliyorsun muzik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu