Haberler

Subaru Levorg STI yaza hazırlanıyor
2015 yılında konsept olarak ortaya çıkan Subaru Levorg STI, bu yaz yüzünü göstermeye hazırlanıyor. Japonya dışında bir ülkede satılıp satılmayacağı henüz belli olmayan modeli ülkemizde görme şansımız yok denecek kadar az.

Subaru firması, motor verileri hakkında resmi bir açıklamada bulunmamış olsa da, otomobilde; sadece Japonya’da satılan WRX S4 isimli modelin 304 beygir güç üreten, 2.0 litrelik turboşarjlı motorunun yer alması muhtemel gözüküyor. Avrupa ve ABD’de halen satılan WRX STI’larda kullanılan 2.5 litrelik motor veya sınırlı sayıdaki WRX STI S207′lerde kullanılan 328 beygir güç üreten 2.0 litrelik motorun kullanılması olasılıklar içerisinde bulunuyor.

Dışarıdan standart bir Levorg gibi görünmesi beklenmeyen model, WRX STI izlerini üzerinde barındıracak. Sportif süspansiyonlar, STI ekine özgün jantlar, daha güçlü frenler; içeride ise sportif vites topuzu, vücudu saran koltuklar, sportif göstergeler ve bolca STI logosu otomobili standart bir Levorg’tan ayırmak için yeterli gözüküyor.

Subaru hayranlarının hayallerini süsleyebilecek bu otomobil hakkında verdiğimiz bilgilerden sonra sizleri, konuşmalardan muhtemelen hiçbir şey anlamayacağınız 2 video ile baş başa bırakıyoruz.

https://youtu.be/lhkdSf4-DL8

https://youtu.be/s6qvB4ecWJs

Tarık Erbaş

Arabalara olan tutkum, pantolonlarımın dizleri yırtılana kadar, halı motiflerinde model arabalarımı sürmem ile başladı ve aynı tutku ile devam ediyor. 1998 doğumluyum, Vefa Lisesi'nde okuyorum. Otopark ailesinin bir parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu