Haberler

Berkay Clio Cup İtalya Serisinde




Geçtiğimiz sezon Rotax Max Challenge Grand Finali üçüncü olarak tamamlayarak kariyerinin en önemli başarılarından birisini kazanan genç milli sporcu Berkay Besler, 2017 sezonunda Renault Clio Cup İtalya serisinde yarışacağını açıkladı…

Berkay 135 yarışı podyumda bitirdi

Bugüne kadar ulusal ve uluslararası 135 yarışı podyumda bitirmeyi başaran ve üst üste 75 yarış geçilmeyen 1999 doğumlu genç pilot, serideki ilk startını 10-11 Haziran tarihlerinde Çek Cumhuriyeti‘nde yer alan Brno pistinde alacak.

Berkay DYO ve Coşkunöz Holding sponsorluğunda mücadele edeceği organizasyon ile ilgili görüşlerini “10 yıl boyunca karting yaptıktan sonra, ilk kez bir otomobil direksiyonuna gececegim ilk yarış olması nedeniyle biraz heycanlıyım. Çok büyük bir tecrübe kazandıracağına inandığımız seride güzel sonuçlar almak için elimden gelenin en iyisini yapmak için hazırım” şeklide özetledi.

Serinin geri kalanı İtalya’da koşulacak

Serinin tamamı İtalya’da koşulacak olan bundan sonraki yarışları, 25 Haziran Monza Pisti, 16 Temmuz Misano Pisti, 10 Eylül Vallelunga Pisti ve 01 Ekim İmola Pisti’nde gerçekleştirilecek.

Can Tangüner

"If God had meant for us to walk, why did he give us feet that fit car pedals?" - Sir Stirling Moss

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Zamanında bu çocuğu pistte izlerdim bursa nilüferde.. Şimdilerde böyle işlere imza atması beni onure ediyor :).. (İzlediğim yarışta gokartı bozulmuştu 1. giderken elenmişti hiç unutmam.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu