Haberler

BMW X3 M tekrar Nurburgring’de
Gelecek BMW X3 M modeli test için tekrar Nurburgring’deydi ve casus fotoğraflar bizlere gösteriyor ki, BMW bünyesindeki mühendis takımının emeği meyvelerini vermeye başlamış bile.

BMW, X3 M’i dışarı çıkartırken hâla sıkı bir kamuflaj kullanmaya devam ediyor. Ayrıca Alman otomobil üreticisi bir yandan standart X3’ü de test etmeye devam ediyor. X3 M ile X3’ün aralarındaki farklardan bahsetmek gerekirse, ön tampon alt kısmındaki havalandırma girişlerinin M modelinde daha büyük olduğunu, köşeli çift egzoz çıkışına ve yere daha yakın, spor bir ön tampona sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan bu değişiklikler X3 M’in her an mücadeleye hazır, agresif bir crossover olduğunu hissettiriyor.

Piyasaya çıkış tarihi hızlı bir şekilde yaklaşan modelin motor ünitesi hakkındaki bilgiler ise sır gibi saklanmaya devam ediyor. Ancak bir söylentiye göre BMW bu crossover’ında turbo beslemeli, altı silindirli ve yaklaşık 500 beygir güç üretebilen bir motor kullanacak. Ne olursa olsun BMW kaputun altına X3 M’in rakipleri Mercedes-AMG GLC63 ve Audi Q5 RS ile mücadele edebileceği bir motor ünitesi koyacaktır.

Standart model X3’ün 2017 yılında satışa çıkması ve şirketin beklenen M modelini standart modelden bir kaç ay sonra görücüye çıkartması bekleniyor.

Levent E. Ezen

'95 İstanbul doğumlu bir Trakya Üni. öğrencisi, 'şeker çocuk arabası' Polo sürücüsü, başlangıç seviyesinde bilgisayarcı, otopark.com gönüllüsü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu