Fifth Gear’dan üzücü haber!

Fifth Gear bitiyor!

3

Hiç unutmam ortaokul yıllarımda okul biter, evde televizyonun karşısına geçer ve Discovery Channel’da acayip acayip otomobilleri, inanılmaz şekilde test eden programı izlemeye koyulurdum. O yıllarda Türkiye’de otomobil dergileri hariç kaliteli test programlarının olmaması büyük bir eksiklikti. Bu programın ise izleyiciye sunduğu kaliteli içerik, birçok gencin otomobil tutkunu olmasını sağladı. Fifth Gear’dan bahsediyorum; Top Gear kadar kaliteli içerik üreten bu programı, Top Gear’ın da eski sunucusu Tiff Needell’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre, 14 yıl sonra sonlandırma kararı alınmış.

Yapılan açıklama şu an için resmi kaynaklara dayanmamakla birlikte, Tiff Needell’a göre programın kaldırılma nedeni ekonomik sebepler. 15 yıl Top Gear’da ve 14 yıl Fifth Gear’da sunuculuk yapan Tiff Needell, kişisel kariyeri boyunca toplamda 29 yıl otomobil programı sundu. Çekimlerin sonlandığı haberini verdikten sonra attığı tweette ise “29 yıldan sonra günlük hayatımda otomobil testi olmaması çok tuhaf” diye belirtti.

İngiliz televizyon programı, 2002 den 2011’e kadar Channel 5’te, sonrasında ise Discovery Channel, History Channel ve ITV4 kanallarında yayınlandı.

Top Gear’ın efsane ekibinin dağılması ve ardından Fifth Gear’ın sonlandırılması biz otomobil severler için gerçekten talihsiz bir durum. Ancak umutlarımız tükenmedi, yeni Top Gear ekibi bizlere otomobil dünyası hakkında keyifli zamanlar yaşatmaya devam edecek gibi. Takipte kalıp iyi şeyler olmasını bekleyelim.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz