Haberler

E-Serisi Estate ortaya çıkıyor
Mercedes, 2017 model E Serisi Estate’in (Mercedes’in station wagon modellerine verdiği isim) ilk tanıtım videosunu yayınladı.

6 Haziran’da tanıtılacak olan model yeniden tasarlanmış E Serisi sedan’ın ayak izlerini takip ediyor ve Mercedes çizgilerinden ödün vermiyor. Kısa videoda çok fazla belli olmasa da bagaj kapağının üzerine monte edilmiş bir spoiler, yumuşak bir eğime sahip üst çizgi ve arka tarafı saran stop lambaları göreceğiz.

Otomobilin içine geçildiğindeyse sedan kardeşinden daha geniş, yan taraflarında küçük eşyalar için filelerin ve zemine entegre rayların olduğu yükleme alanı karşımıza çıkıyor. Bu özel model, en donanımlı halini gözler önüne sererken seçkin deri döşemesi, ahşap detaylar ve çift sunroof ile kendini gösteriyor.

Mercedes bu model için ser verip sır vermese de markanın yeni platformu MRA üzerinde inşa edildiği söylentiler arasında. E serisi Estate’nin selefine göre birkaç kilo kaybettiği de biliniyor.

Kaputunun altında 2.0 litrelik dört silindirli 192 beygir güç ve 400 Nm tork üreten turbo dizel motorun geleceğini bekliyoruz. Benzinli olarak da 2.0 litrelik dört silindirli 241 beygir güç ve 370 Nm tork üreten turboşarjlı bir motorun geleceği söyleniyor.

Süpermarkete gitmekten daha fazlasını isteyenler ise E63 Estate modelini beklemek zorundalar. Mercedes’in E63 Estate modelinde 571 beygir güç ve 722 Nm tork üreten 4.0 litrelik V8 biturbo motoru kullanması bekleniyor. Ayrıca 612 beygir güç ve 850 Nm tork üreten daha güçlü S versiyonunu da yollarda görebiliriz.

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu