Haberler

Samsung QM6 Kore’de tanıtıldı
Otomobil endüstrisinin gelişimine Kore’den çok fazla katkı var. Mesela eletrikli araçların bataryalarının çoğu Kore’de geliştirilmektedir. Bu iyi bir şey.

Fransız üretici bir çok konuda Koreli iş ortaklarıyla çalışma yapmaktadır. Bizim beklentimiz ise yeni Koleos’un da bunlardan biri olacağı.

Bu hafta Busan Otomobil Fuarı’nda Samsung QM6 tanıtıldı. Bu araç Koleos’un gerçek bir ikizi. Araç eylül ayında bayilerdeki yerini alacak.

Araçta Talisman’ın Koreli versiyonundan izler görmek mümkün. Sadece bir kaç kozmetik değişiklik var hepsi bu. Farlarda küçük farklar mevcut.

QM6, QM5’in yerine gelmiş bir araç. Yani bizim Koleos adıyla bildiğimiz aracın yeni versiyonu. Yapılan basın açıklamasında söylenenlere göre araç Kore’de geliştirilmiş. Ayrıca Busan fabrikasında üretilecek. 80 ülkeye ihraç edilecek. Yeni model geldiği zaman QM5’in üretimine son verilecek.

Yeni Koleos, Renault ve Nissan tarafından geliştirilen CMF-CD platformunu kullanacak. Kullanılacak güç üniteleri hakkında herhangi bir bilgi yok fakat Talisman’da kullanılan motorların bu araçta da kullanılması bekleniyor. Ayrıca 1.6 litre 190 beygir gücündeki motor bekleniyor. Düşük hacmi ile Suv piyasasında iyi işler yapabilecek bir seçenek. Yurt dışında doğal gazlı bir motor olabileceği de söylentiler arasında.

 

Furkan ALPERGİN

1988 doğumluyum. Uluslararası Ticaret mezunuyum. Kendimi bildim bileli otomobille yatıp kalkan, otomobillerden kopamayan biriyim. Otomobilin, bir ihtiyaçtan ziyade daha çok bir tutku ve bir yaşam tarzı olduğuna inanırım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu