Haberler

McLaren’den vefa mesajı!James Hunt’ın Formula 1 şampiyonu olmasının 40. yılı şerefine McLaren, P1 GTR’ı makyajlayıp Goodwood Festival of Speed’e özel hazırlama kararı aldı. Aracın görüntüsü ve renkleri Hunt’ın yarış kaskından esinlenerek yapılacak. Siyah üzerine sarı, kırmızı ve mavi şeritlere yer verilecek. Bu özel otomobili haftasonu boyunca sürecek pilot ise McLaren P1 GTR Pilot Programının baş danışmanı olan Bruno Senna’dan başkası değil.

Goodwood’da ayrıca ikinci bir P1 GTR daha olacak. Lanzente imzalı modifiye uygulanmış otomobil otoyol kullanımına adapte edilmiş olacak. Bu canavarı dizginlemeye çalışacak olan pilot ise 1999 İndianapolis 500 şampiyonu Kenny Bräck olacak, ayrıca etkinlikte parkurun ve otomobilin limitlerini zorlayarak en hızlı tur zamanını elde etmeye çalışacak. En güncel rekor ise 2014 yılında 49.27 saniye ile Nissan GT-R NISMO pilotu Jann Mardenborough’a ait.

23-26 Haziran tarihleri arasında yapılacak Goodwood Festival of Speed ayrıca McLaren’in klasiklerinden günümüz son modellerine kadar birçok efsaneye ev sahipliği yapacak. James Hunt ve o dönem F1 pilotları arasındaki rekabet ile ilgili çok daha detaylı bilgiyi “Rush (Zafere Hücum)” adlı belgeselde bulabilirsiniz.

Herkese keyifli ve güvenli sürüşler…

cgrkn

2015 yılı Makine Mühendisliği mezunuyum. Otomobil tutkum 5 yaşındayken yoldaki arabaların markalarını saymakla başladı ve makine mühendisi olmamı kaçınılmaz kıldı. Artık uzun yıllardır takip ettiğim Otopark.com ile devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu