Haberler

Wrangler’dan çölde Joyride!
Amerikan motor yağı markası Pennzoil’in Joyride video serisi geçen mart ayında Joyride Circuit videosuyla başlamıştı ve devamının geleceği sözü video sonunda verilmişti (aşağıdaki ikinci video). Sarı bir Ferrari 488 GTB’nin direksiyonuna geçen Yeni Zelandalı drift pilotu Rhys Millen kulaklarımızın pasını silmişti.

Pennzoil, Joyride Baja adıyla yayınladığı ikinci videoyla sözünü tuttu. Joyride sürüşünün Barselona’dan Meksika’daki Baja Çölü’ne geçtiği videoda muazzam sert arazi koşullarında off-road’un gerekleri yerine getirilmeye çalışılmış. İşin güzel tarafı bunu yaparken drift pilotu Millen’dan vazgeçmeyip yine görevi ona vermişler ve o da altındaki Jeep Wrangler Unlimited Rubicon ile elinden geleni yapmış.

Videoda önce düzlük kum yollarda yüksek süratlerle gezintiye başlayan Rhys Abi, daha sonra vitesi takviyeye alıp iyice gevşek bir zeminde yukarı tırmanmaya çalışıyor. Sonunda tepede manzaranın tadını çıkardıktan sonra yine yollara düşüp aşağıya doğru sallanıyor.

Rhys Millen’ın altındaki Rubicon, diğer Wrangler’lar gibi 3.6 litrelik V6 kullanıyor. Videodaki Rubicon’un diğerlerinden farkı ise ön ve arkada diferansiyel kilidine ve daha düşük vites oranlarına sahip olması. Bu özellikler onu off-road’a son derece uyumlu yapıyor.

Video kapanışında Pennzoil serinin devam edeceği sözünü yine vermiş. Pist ve şehirde Ferrari’yle drift ve çölde Rubicon’la off-road videolarından sonra üçüncü video ne olur dersiniz?

Joyride Baja

https://www.youtube.com/watch?v=eiJVtcjTWWY

Joyride Circuit

https://www.youtube.com/watch?v=_WBxpalG10g

İzzet Can Bekar

Küçükken babamın Tipo'suna binip onu kullandığımı hayal ederdim, zihnimde uzun yolculuklara çıkar babam gibi vites değiştirirdim. O yıllarda gelişen bu tutku, hayatıma şekil veriyor. Bu arada İTÜ'de Makina Mühendisliği okuyorum ve gerçek bir motor sporları tutkunuyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu