Otomobil dublörü Blackbird ile tanışın

0
Otomobil dublörü Blackbird ile tanışın

Günümüzde lüks otomobiller, kendi reklam filmlerinde veya yer aldıkları filmlerin aksiyon sahnelerinde kullanıldıkları zamanlarda hep bir kaza riski altında oluyorlar. Hele ki eşi benzeri bulunmayan egzotik otomobiller baş rolde olduğu zamanlar bu risk oldukça yükseliyor. Bu alınan riskin yanında harcanan paralar ve stresin yanında zaman kaybı da yapımcılar için büyük problemlere yol açabiliyor.

Bu sorunlara kökünden çözüm getiren İngiliz The Mill şirketi, haberimize konu olan Blackbird ismini verdikleri aracı geliştirmişler. Bu araç tüm otomobilleri taklit edebilmesiyle, otomobil reklam sektöründe bir devrim yaratmaya geliyor.

Blackbird, değiştirilebilen yükseklik ve aks mesafesi ile yerine geçeceği otomobilin ölçülerini karşıladıktan sonra bilgisayar efektleri yardımıyla istenilen otomobilin görüntüsüne bürünüyor. Ayrıca yerine geçilen otomobilin sürüş karakteristiği yazılım yoluyla araca aktarılmasının ardından Blackbird, kusursuzca görevini yerine getiriyor. Böylelikle çok daha düşük bütçeye ek olarak daha kısa sürede bir reklam filmi oluşturabiliyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz